Chevrolet Captiva – kolejny debiutant w Paryżu

Chevrolet, Captiva
Chevrolet Captiva

To nie jedyna nowość na stoisku Chevroleta - Captiva stanie obok nowego Aveo, pięciodrzwiowego Cruze'a i zupełnie nowego, rodzinnego modelu Orlando.

Odświeżony SUV Chevroleta ma nowy pas przedni z większym grillem i przeprojektowaną pokrywę silnika. Zobaczymy też nowe reflektory i lusterka z wbudowanymi kierunkowskazami.

We wnętrzu pojawiły się nowe tkaniny i przeprojektowany kokpit. Dźwignia hamulca ręcznego ustąpiła miejsca przyciskowi, dzięki czemu obok pojawiło się miejsce na podstawki do napojów.

Dzięki wprowadzeniu nowego 3.0-litrowego silnika benzynowego V6 o mocy 258 KM z bezpośrednim wtryskiem i zmienną synchronizacją zaworów, Captiva będzie jednym z najmocniejszych SUVów na rynku, natomiast nowe 2.2-litrowe turbodoładowane Diesle common rail będą dostępne w wariantach mocy 163 lub 184 KM. Ostatnim silnikiem z nowej linii jest 2.4-litrowa jednostka benzynowa z podwójnym wałkiem rozrządu i zmienną synchronizacją zaworów, dostarczająca 171 KM mocy. Zarówno 2.2-litrowy turbo-diesel, jak i 2.4-litrowy silnik benzynowy będzie można zamówić w wersji napędzanej na przednią oś, a także w wersji z napędem na cztery koła.

Wprowadzenie Captivy do sprzedaży w Europie planuje się na wiosnę 2011 r.

Zobacz także:
REKLAMA