Chevrolet Corvette ZR1 od Lego Technic

Lego przygotowało kolejną atrakcję dla fanów szybkich aut. Tym razem jest to Chevrolet Corvette ZR1.

Corvette ZR1 z klocków Lego Materiały prasowe
Corvette ZR1 z klocków Lego

Zestaw Lego Technic zawierający Chevroleta Corvette ZR1 nosi numer 42093. W pudełku znajduje się 579 elementów, z których złożyć można kultową Corvette w kolorze pomarańczowym.

Jak czytamy na stronie producenta, model opracowany został wspólnie z zespołem Corvette i jest możliwie doskonałą repliką tego klasycznego samochodu. Wystarczy zresztą spojrzeć na bardzo realistyczną, pomarańczowo-czarną kolorystykę, niskoprofilowe opony, felgi z czarnymi szprychami, duży spojler z tyłu i charakterystyczne cztery rury wydechowe.

Zobacz także: Bugatti Chiron w skali 1:1 z klocków Lego

Model Chevrolet Corvette ZR1 od Lego Technic ma również działający układ kierowniczy i widoczny, szczegółowy silnik V8 z ruchomymi tłokami. Załączone w zestawie naklejki dodają pojazdowi charakteru, zapewniając dodatkowe szczegóły.

Corvette ZR1 z klocków Lego Materiały prasowe
Corvette ZR1 z klocków Lego

To nie koniec atrakcji, bo kiedy tylko znudzi się patrzenie na złożony model Corvette, można z tych samych elementów zbudować... rasowego hot roda, który wygląda bardzo realistycznie.

Zestaw, po złożeniu i zbudowaniu Chevroleta Corvette ZR1, ma około 8 cm wysokości, 29 cm długości i 12 cm szerokości. Wersja hot rod natomiast ma 8 cm wysokości, 23 cm długości i 12 cm szerokości.

Zestawy samochodowe Lego Technic cieszą się dużym zainteresowaniem. Ostatnim hitem sprzedażowym był Bugatti Chiron, wykonany w skali 1:8, liczący aż 3599 elementów i mierzący po zbudowaniu aż 56 centymetrów długości.

Corvette ZR1 z klocków Lego Materiały prasowe
Corvette ZR1 z klocków Lego

Wcześniej Lego opracowało wcale nie gorszy, i niewiele mniejszy niż Chiron, zestaw z Porsche 911 GT3, który również okazało się bestsellerem.

Na koniec cena. O ile zestaw z Bugatti Chironem na oficjalnej stronie Lego kosztuje aż 1700 złotych, a Porsche 911 GT3 wyceniono na 1350 złotych, to Chevrolet Corvette ZR1 wymaga wyłożenia niemal dziesięciokrotnie mniejszej kwoty, niż za Bugatti. Model ten kosztuje bowiem „zaledwie” 180 złotych.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Zobacz także:
REKLAMA