Chevrolet Volt – galeria zdjęć

Chevrolet Volt
Chevrolet Volt

Dziecko General Motors charakteryzuje się bardzo opływową sylwetką nadwozia. Na przykład mocno nachylone szyby przednia i tylna pomagają zmniejszyć turbulencje i opór powietrza, a tylny spoiler w odpowiedni sposób kieruje strumień powietrza.

Volta napędza silnik elektryczny o mocy 150 koni mechanicznych, który "karmiony" jest 16-kWh akumulatorem litowo-jonowym. Po wyczerpaniu energii akumulatora, silnik spalinowy, zasilany benzyną lub etanolem E85, zaczyna dostarczać energię elektryczną, zasilając elektryczną jednostkę napędową auta i jednocześnie ładując akumulator.

Auto Chevroleta może być podłączane do ładowania przy pomocy standardowego, domowego gniazdka elektrycznego. Akumulator Volta ładuje się w czasie nie dłuższym niż 3 godziny, co oznacza, że jego pełne naładowanie będzie kosztowało nie mniej niż jeden euro!

Chevrolet Volt, który na zdjęciach jest zaprezentowany w produkcyjnej postaci, wytwarzany ma być od 2010 roku. Pewne jest, że musi kosztować poniżej 30 tysięcy dolarów. Na przykład Toyota Prius wyceniana jest na 22 tysiące dolarów.

Źródło: Chevrolet

 

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA