REKLAMA

Chevrolet – dwa koncepty na Frankfurt

Chevrolet Miray
Chevrolet Miray

Za miesiąc podczas Wystawy IAA we Frankfurcie na stoisku Chevroleta zobaczymy dwa koncepcyjne pojazdy - sportowego Miray'a i terenowe Colorado.

Pierwszego z nich Amerykanie prezentowali wiosną w Seulu. Stąd jego koreańskie imię, które znaczy "przyszłość". To niewielki, bardzo futurystycznie zaprojektowany roadster, w którym można chyba doszukiwać się podobieństw do hollywoodzkich Transformersów. Pojazd zasilany jest dwoma silnikami elektrycznymi, które nakręcają przednie koła, oraz umieszczonym centralnie, 1,5-litrowym, turbodoładowanym silnikiem benzynowym, który napędza koła tylne.

Koncepcyjne Colorado mogli natomiast oglądać zwiedzający w czerwcu Międzynarodowe Targi w Buenos Aires. Odważnie zaprojektowane nadwozie auta każe kwalifikować go do grona najbardziej hardcore'owych terenówek. Duży prześwit, terenowe opony w rozmiarze 305/60 R18, osłonięte podwozie, a w przednim zderzaku wyciągarka - te elementy mogłyby się przydać gdy skończy się twarde podłoże. 2,8-litrowy silnik wysokoprężny też pewnie wystarczy do pokonania niejednej przeszkody. A żeby kierowca czuł się bezpiecznie, w kabinie czekają na niego jeszcze sportowe fotele z pięciopunktowymi pasami bezpieczeństwa.

Czyżby Chevrolet cierpiał na brak pomysłów na nowe konstrukcje? A może zbiera siły i zaskoczy nas na kolejnej wielkiej imprezie?

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 (6)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA