Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Chevrolet – dwa koncepty na Frankfurt

Chevrolet Miray Chevrolet Miray

Za miesiąc podczas Wystawy IAA we Frankfurcie na stoisku Chevroleta zobaczymy dwa koncepcyjne pojazdy - sportowego Miray'a i terenowe Colorado.

Pierwszego z nich Amerykanie prezentowali wiosną w Seulu. Stąd jego koreańskie imię, które znaczy "przyszłość". To niewielki, bardzo futurystycznie zaprojektowany roadster, w którym można chyba doszukiwać się podobieństw do hollywoodzkich Transformersów. Pojazd zasilany jest dwoma silnikami elektrycznymi, które nakręcają przednie koła, oraz umieszczonym centralnie, 1,5-litrowym, turbodoładowanym silnikiem benzynowym, który napędza koła tylne.

Koncepcyjne Colorado mogli natomiast oglądać zwiedzający w czerwcu Międzynarodowe Targi w Buenos Aires. Odważnie zaprojektowane nadwozie auta każe kwalifikować go do grona najbardziej hardcore'owych terenówek. Duży prześwit, terenowe opony w rozmiarze 305/60 R18, osłonięte podwozie, a w przednim zderzaku wyciągarka - te elementy mogłyby się przydać gdy skończy się twarde podłoże. 2,8-litrowy silnik wysokoprężny też pewnie wystarczy do pokonania niejednej przeszkody. A żeby kierowca czuł się bezpiecznie, w kabinie czekają na niego jeszcze sportowe fotele z pięciopunktowymi pasami bezpieczeństwa.

Czyżby Chevrolet cierpiał na brak pomysłów na nowe konstrukcje? A może zbiera siły i zaskoczy nas na kolejnej wielkiej imprezie?

zobacz galerię

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Zawsze do usług
  airmatic, 2011-08-18 23:16:54
 • avatar
  zgłoś
  Dziękuję Panie Polonisto.
  ~Samuraj, 2011-08-18 20:01:32
 • avatar
  zgłoś
  GWOLI CZEPIALSTWA, a nie "w gwoli" .Oraz: TĘ BENZYNĘ, a nie "tą benzynę" . I jeszcze dodać cudzysłów przy "benzynę", jeśli masz na myśli silnik benzynowy .To tak gwoli czepialstwa .
  airmatic, 2011-08-18 15:42:30
 • avatar
  zgłoś
  Miray ma tą benzynę z tyłu chyba, a nie centralnie ... . To tak w gwoli czepialstwa.
  ~Samuraj, 2011-08-18 13:40:45
 • avatar
  zgłoś
  Miray jest świetny . Powini takie boczne przetłoczenia zafundować nowemu Aveo (mechanicy, blacharze i lakiernia mieliby z nim urwanie .... )
  airmatic, 2011-08-18 12:38:09
 • avatar
  zgłoś
  Amerykanie pokażą we Frankfurcie dwa auta, które świat oglądał już wcześniej.
  auto motor i sport, 2011-08-18 08:41:32
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij