[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Chevrolet zbudował ogromny batmobil

W lutym do kin trafi kolejna odsłona animowanego filmu z serii Lego Batman. Z tej okazji Chevrolet zbudował z duńskich klocków batmobil w skali 1:1.

Batmobil Batmobil wykonany w skali 1:1 z klocków Lego.

Pojazd zbudowany przez Chevroleta został pokazany na trwających targach NAIAS w Detroit. Amerykański producent chwali się, że do jego budowy wykorzystał ponad 344 tys. klocków Lego. Batmobil jest repliką samochodu z najnowszej odsłony animowanej serii Lego Batman. Imponuje swoimi wymiarami:

  • długość - 5,1 m
  • wysokość - 2,1 m
  • szerokość - 2,81 m
  • masa pojazdu - 768 kg

Proces budowy pochłonął 1 833 godzin montażu i aż 222 h projektowania. Pojazd został oparty na ramie przestrzennej o powierzchni blisko 8 m2 wykonanej z aluminium. Sama rama waży 128 kg, a każda z opon wykonana z klocków 45 kg. Co ciekawe do budowy batmobilu wykorzystano zestawy klocków w 17 różnych kolorach.

Chevrolet doposażył kokpit pojazdu w najnowocześniejsze rozwiązania techniczne jak zestaw głośnomówiący, interfejs Apple CarPlay oraz Android Auto, a także moduł WiFi z internetem 4G LTE.  

REKLAMA

REKLAMA

Batmobil Batmobil wykonany w skali 1:1 z klocków Lego.

"The Speedwagon" - taką nazwę nosi batmobil, który występuje w najnowszym filmie animowanym z serii "Lego Batman". W polskich kinach obraz będzie miał swoją premierę 9 lutego. 

REKLAMA

Batmobil Batmobil wykonany w skali 1:1 z klocków Lego.

Długość 5,1 m robi wrażenie, jednak gdy zestawimy to z wymiarami Mercedsa-Maybacha S 600, którego długość wynosi 5,5 metra, to wynik okazuje się nie być aż tak fenomenalny. 

REKLAMA

REKLAMA

Batmobil Batmobil wykonany w skali 1:1 z klocków Lego.

Pojazd wykonany w skali 1:1 nie jest mobilny, ale twórcy musieli pieczołowicie odwzorować także silnik. Ten w filmie animowanym zapewnia Batmobilowi napęd odrzutowy. 

REKLAMA

Batmobil Batmobil wykonany w skali 1:1 z klocków Lego.

Dopiero z bliska widać, jak dużo klocków posłużyło do budowy samych kół, które w sumie ważą 180 kg. 

REKLAMA

REKLAMA

Batmobil Batmobil wykonany w skali 1:1 z klocków Lego.

Loga Chevroleta nie mogło zabraknąć na pojeździe wykonanym z klocków Lego. Widnieje on z przodu, w miejscu pomiędzy kołami. 

REKLAMA

Batmobil Batmobil wykonany w skali 1:1 z klocków Lego.

Batmobil Chevroleta można oglądać na targach motoryzacyjnych NAIAS w Detroit, które potrwają do 22 stycznia. 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij