REKLAMA

Chińczycy kopiują więcej modeli niż nam się wydaje

Od lat obserwujemy jak Chińczycy w mniej lub bardziej udany sposób kopiują samochody, ale nie mieliśmy pojęcia na jaką skalę, z jaką odwagą i jak bardzo się w tym procederze wyszkolili.

Landwind X7 materiały prasowe
Landwind X7
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 91 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Większość kopiowanych modeli, które pojawiają się na rynku chińskim to karykatury oryginałów, które gubią proporcje i nie przykładają wagi do detali. Ale jak się przekonaliśmy podczas oglądania zestawienia przygotowanego przez indyjski kanał India Sonic, są również przypadki, które do złudzenia przypominają oryginały. Wystarczy porównać Landwinda X7 i Range Rovera Evoque.    

REKLAMA

Chińczycy kopiują więcej modeli niż nam się wydaje

Cały świat walczy z kopiami jakie powstają w Chinach. Marki odzieżowe ponoszą duże straty w związku z podrabianiem ich produktów. Na szczęście prawdopodobieństwo, że w przypadku samochodu ktoś pomyli oryginał z kopią jest równe zero. Wynika to nie tylko z faktu, że w przypadku samochodów Chińczycy nie podrabiają konkretnych marek, ale jedynie kopiują styl. Ale przecież samochód to nie tylko wygląd, ale również zapach, jakość materiałów, a przede wszystkim wrażenia zza kierownicy. A w tych kategoriach Chińczycy mają jeszcze trochę do nadrobienia świecie motoryzacji. 

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Zobacz także:

Obszerne zestawienie znaleźliśmy kanale India Sonic.  

zobacz galerię

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA