Chińska marka samochodowa Seres wchodzi na polski rynek

Litewska spółka Busnex, autoryzowany przedstawiciel marek Seres i Yutong będzie oferowała elektryczny model 3 na polskim rynku.

Seres 3 materiały prasowe
Seres 3

Seres amerykańsko-chiński producent samochodów elektrycznych rusza ze sprzedażą swoich aut w Polsce, ale od zeszłego roku jest obecny na rynkach Litwy, Łotwy i Estonii. Wcześniej Seres został wprowadzony na rynki Niemiec, Hiszpanii, Holandii i Włoch oraz Norwegii. Marka działająca od 2016 roku należy do chińskiego koncernu Dongfeng Sokon Automobile (DSFK).

REKLAMA

Elektryczny crossover miejski Seres 3 to przestronny i praktyczny, 5-osobowy samochód o długości 4,385 m, który ma akumulator o pojemności 53 kWh i silnik o mocy 162 KM i momencie obrotowym 300 Nm. Maksymalna prędkość wynosi 155 km/h, a maksymalny zasięg sięga 405 kilometrów według NEDC (New European Driving Cycle). Podczas jazdy w trybie komfortowym przebyty dystans wynosi 329 km.

Seres 3 wyposażony jest w bezkobaltowe baterie litowo-żelazowo-fosforanowe (LiFePO4) - jeden z najbezpieczniejszych typów baterii litowych, zapewniający stabilność i długowieczność. Samochód obsługuje szybkie ładowanie, które umożliwia uzupełnienie energii od 20 do 80 proc. w ciągu 30 minut. Normalny czas ładowania wynosi 8 godzin. SERES 3 objęty jest pięcioletnią gwarancją (lub do 150 000 km), a jego akumulator – ośmioletnią ochroną producenta (do 120 000 km).

REKLAMA