Chiński samochód elektryczny trafi do sprzedaży

Hybrid Kinetic – chińska firma zajmująca się samochodami elektrycznymi zapowiedziała, że pokazany w Genewie koncepcyjny model – H600 wejdzie do produkcji w ciągu najbliższych trzech lat.

Pininfarina H600
Pininfarina H600

Jak  podaje Carter Yeung – członek zarządu firmy – H600 ma być produkowane w Chinach i sprzedawany na tamtejszym rynku. Są plany by trafiło również na rynek amerykański. Yeung w wywiadzie dla Automotive News stwierdził również, że samochód koncepcyjny ukazany na targach w Genewie w 85-90% odzwierciedla wygląd modelu produkcyjnego.

REKLAMA

Wersja produkcyjna koncepcyjnego H600 zaprojektowanego przez studio Pininfarina  ma być luksusowym sedanem zasilanym przez elektryczny napęd o rozszerzonym zasięgu połączonym z mikroturbiną, działającą jako range extender. Producent obiecuje moc na poziomie 800 koni mechanicznych oraz 620 mil czyli około tysiąca kilometrów zasięgu. Hybrid Kinetic planuje wypuścić modele dodatkowe. Pokaże je w kwietniu na wystawie w Szanghaju.

H600 to drugie podejście Hybrid Kinetic do produkcji samochodów, pierwsze miało miejsce w 2010 roku w postaci kopii Ssangyonga Chairmana sprzedawanej pod marką Brilliance. W planach była produkcja samochodów hybrydowych w Stanach Zjednoczonych jednak plan się nie powiódł.

Świętowanie sukcesu może okazać się trudne, ponieważ na rynku istnieją już marki o wiele bardziej doświadczone w tego typu produkcjach, ale kto wie, w Teslę na początku też wierzyło niewielu. Zobaczymy, czy faktycznie w 2020 roku pojawi się na rynku nowy gracz.

REKLAMA