Chris Harris z Top Gear kierowcą wyścigowym Bentley'a

Chris Harris, jeden z prowadzących program Top Gear będzie teraz kierowcą wyścigowym zespołu Bentley'a.

Chris Harris w Bentley'u Continentalu GT3

Chris Harris dołączy do Chrisa Coopera i Dereka Pierce'a w zespole Team Parker Racing. Jeden z prowadzących nowy program Top Gear zasiądzie za kierownicą wyścigowego Bentley'a Continentala GT3. Auto napędza 4-litrowy silnik V8 z turbodoładowaniem oraz jednostką sterującą silnikiem dostarczoną przez Coswortha. Moc wyścigowego samochodu to ok. 600 KM, a napęd przekazywany jest na tylne koła za pośrednictwem sekwencyjnej skrzyni Xtrac.

Harris ma spore wyścigowe doświadczenie. Startował w wielu wyścigach, z których warto wymienić start w 24-godzinny wyścigu na torze Nurburgring, puchar Porsche Carrera Cup, czy Renault Sport's RS01 Trophy.

"Jeśli rok temu ktoś by mnie zapytał, jakie jest moje wyścigowe marzenie w 2016 roku, powiedziałby, że Bentley Continental GT3, Stuart Parker i mój dobry kumpel Chris Cooper. I teraz to się dzieje!" - powiedział Harris.

Team Parker Racing to obecny mistrz w klasie Am serii Blancpain Endurance. Zwycięskie tytuły zdobyli Ian Loggie oraz Julian Westwood w Audi R8 LMS ultra. Przypomnijmy, że pierwszy odcinek Top Gear z nowymi prowadzącymi zostanie wyemitowany już w maju.

REKLAMA