Chrysler/Lancia – hybrydy w ofercie

Chrysler, 300
Chrysler 300

Chrysler miał już przygodę z hybrydowym modelem - w 2008 roku zaprezentował światu wielkiego SUVa Aspen Hybrid z 5,7-litrowym silnikiem HEMI wspieranym przez silnik elektryczny. Niestety, wobec niewielkiego popytu na Aspena w zwykłej, nie hybrydowej odmianie, producent szybko zakończył jego produkcję.

Do tematu hybryd powraca teraz - przy okazji prezentacji nowych modeli, które niebawem zobaczymy również w Europie. Podczas zakończonego niedawno amerykańskiego NAIAS w Detroit prezes Grupy Fiata -Sergio Marchionne - potwierdził, że powrót hybrydowych jednostek do gamy Chryslera rozpocznie się od modelu 300, którego pokazano na wspomnianych targach, a w marcu zobaczymy go jako Lancię Thema podczas Salonu w Genewie. Żeby było ciekawiej, hybrydowa "trzysetka" dostępna będzie z ośmiobiegowym automatem.

W Genewie mają być zaprezentowane jeszcze trzy modele, w których wykorzystano technologię przyjazną ekologii. Czy sam 300, tj. Lancia Thema będzie pokazany również jako hybryda - tego jeszcze nie wiemy.

Według doniesień portal Automotive News Europe, hybrydowy układ napędowy ma wykorzystywać elementy szykowane dla kolejnej generacji Maserati Quattroporte, nad którym Włosi wciąż intensywnie pracują. 

REKLAMA

zobacz galerię

REKLAMA