Chrysler PT Cruiser - koniec produkcji

Chrysler PT Cruiser
Chrysler PT Cruiser

Chrysler PT Cruiser zadebiutował w 2001 roku i niemal natychmiast stał się rynkowym hitem, zdobywając w tym samym roku tytuł North American Car of the Year. Auto w udany sposób nawiązywało stylistycznie do samochodów kombi z lat 30. XX wieku.

Sprzedaż modelu osiągnęła szczytową wartość na początku produkcji, kiedy to w 2001 roku nabywców znalazło 144 717 egzemplarzy PT Cruisera. Niestety, od tego czasu popyt na auto systematycznie spadał, by w ubiegłym roku sprzedaż samochodu wyniosła zaledwie 50 910 sztuk.

Dlatego w dobie kryzysu, który spośród wielkiej trójki - Ford, General Motors i Chrysler - na tym ostatnim odbił swe największe piętno, firma podjęła decyzję o definitywnym zaprzestaniu produkcji PT Cruisera latem tego roku. Powiadomił o tym prezes Chryslera, Tom LaSorda.

Obecnie trwają poszukiwania firmy, która chciałaby odkupić od amerykańskiego giganta linię produkcyjną wycofywanego modelu, którego montaż odbywał się w mieście Toluca, w Meksyku.

PT Cruiser jest siódmym modelem koncernu Chrysler od 2007 roku, którego produkcję zakończono. Wcześniej były to Dodge Durango i Magnum, a także Chrysler Aspen, Crossfire, Pacifica i PT Cruiser Convertible.

Od momentu zakończenia produkcji "retro-modelu", jedynymi samochodami, które będą nosiły znaczek Chryslera, zostaną modele Town&Country, Sebring i 300C. Ale już teraz koncern zapowiada kolejne cięcia modelowe, dlatego swoich następców nie doczekają się Jeep Commander oraz Dodge Viper, na prawa do produkcji którego firma już poszukuje chętnych.

Źródło: Moto Target

 

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA