Ciężarówka Volvo i 750 ton ładunku. Da radę?

Dział Volvo zajmujący się pojazdami ciężarowymi od czasu do czasu zaskakuje nas nietypowymi klipami wideo. Znany film z udziałem Jean Claude van Damme'a robiącym szpagat na dachu ciężarówki zrobił furorę. Czy najnowszy wyczyn Volvo będzie równie spektakularny?

Volvo FH16 i Magnus Samuelsson
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 154 900 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Wszystko wskazuje na to, że tak. Do najnowszego modelu ciągnika siodłowego FH16 zostało podłączonych - uwaga - 20 naczep z dwoma kontenerami transportowymi na każdej. To daje łącznie 750 ton ładunku!

Kto może udźwignąć taki ciężar? Tylko najsilniejszy z silnych, czyli Magnus Samuelsson, mistrz świata strongmanów. To on zasiadł za kierownicą ciężarówki, którą próbowano pociągnąć rekordowo ciężki i długi ładunek. 750 ton to aż dwukrotnie więcej niż przewidziano w modelu FH16 (325 ton).

Na każdej przyczepie umieszczono piętrowo po dwa kontenery, a cały ładunek rozciągał się na długości aż 300 metrów. Oczywiście taki zestaw nie jest dopuszczony do ruchu ulicznego, więc eksperyment odbył się na zamkniętym terenie w porcie w Goteborgu.

Próba była bardzo ciężka i twórcy napotkali na wiele przeszkód atmosferycznych i technicznych. Czy im się udało? Zobacz sam na klipie wideo poniżej.

REKLAMA