Citroen Aircross Concept: Większy brat Cactusa

Citroen C4 Cactus zyskał tak duże uznanie na rynku, że marka postanowiła zrobić większy model, inspirując się istniejącym autem. Jeśli będzie jak w przypadku Cactusa, gdzie model produkcyjny praktycznie nie różnił się od konceptu, nie możemy się doczekać nowego Aircrossa.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 43 250 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Aircross Concept ma bryłę typową dla crossovera. Podniesione, udające terenówkę nadwozie, duże koła, modne i stylowe dodatki, które wyróżniają auto w mieście to pierwsze cechy, rzucające się w oczy, patrząc na Aircrossa. Dziś w modzie jest minimalizm i prostota, więc wnętrze auta odzwierciedla te trendy. Liczbę przełączników zredukowano do absolutnego minimum i wszystko obsługuje się za pomocą dotykowego ekranu.

REKLAMA

Śladem Cactusa w koncepcie Citroena pojawią się elementy “Alloy Bumps” i “Air Signs” z boku i przodu pojazdu. Ciekawe, czy będzie można wybierać ich kolor... Ciekawostką są cztery pojedyncze fotele, które wyposażono w mikrofony i głośniki, żeby ułatwić komunikację między pasażerami.

Auto ma być też eko. Pod maską ma znaleźć się napęd hybrydowy typu plug-in. Premierę Aircrossa zaplanowano na Shanghai Motor Show już 22 kwietnia.

 

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA