[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Citroen Berlingo (Genewa 2018)

Citroen Berlingo to pierwszy i najbardziej efektowny z "trojaczków", który zadebiutował w nowej odsłonie. Oficjalna prezentacja bliźniaka Opla Combo i Peugeota Riftera odbyła się na salonie samochodowym w Genewie.

Citroen Berlingo (Genewa 2018) Citroen Berlingo (Genewa 2018)

Na salonie samochodowym w Genewie Citroen pokazał światu nową generację modelu Berlingo. To pierwszy z trzech bliźniaczych modeli, bo Peugeot Rifter - znany wcześniej jako Partner i Opel Combo pokazały swoje oblicza nieco później, a na salonie w Genewie obecny jest tylko ten pierwszy, jako że Opla w tym roku na genewskich targach nie ma w ogóle.

Dużym przełomem, jeśli chodzi o segment kombivanów, jest stylistyka Citroena Berlingo. Wreszcie samochody te przestają być nudnymi, pudełkowatymi pojazdami do przewożenia z punktu A do punktu B towarów lub pięciu osób i ich bagażu.

Wiemy już, że wraz z nową generacją, wszystkie trzy auta mocno się od siebie różnią. Dotychczas były to raczej detale, jak inny znaczek czy reflektory. Na przykład Citroen Berlingo przyjął stylistykę znaną z modeli Cactus, nowego C3 oraz C3 Aircross, włącznie z "odbijaczami" AirBump w dolnej części drzwi.

REKLAMA

Citroen Berlingo (Genewa 2018) Citroen Berlingo (Genewa 2018)

Jak wspomnieliśmy wcześniej, w nowym Berlingo w zasadzie wszystko jest nowe. Trzecia generacja modelu zbudowana jest na platformie EMP2, pozwalającej na zastosowanie krótszych zwisów, czy nachylenia szyby zwiększającego widoczność.

Nowe Berlingo umożliwi szeroką personalizację i duży wybór wersji nadwozia. Zacznijmy od długości - wariant M oznacza 4,4 metry długości nadwozia, a w wersji XL karoseria ma 4,75 metra. W tej drugiej dostępne są dwie konfiguracje wnętrza - pięcio- oraz siedmioosobowa.

REKLAMA

Citroen Berlingo (Genewa 2018) Citroen Berlingo (Genewa 2018)

W nowym Berlingo, jak na samochód osobowo-dostawczy przystało, aż roi się od schowków i patentów na przewożenie przedmiotów, włącznie z pawlaczami, podwieszanymi półkami czy dużą liczbą zamykanych skrytek - w sumie jest ich aż 28 o łącznej pojemności... 186 litrów.

Dużym atutem jest też możliwość uzyskania idealnie płaskiej podłogi. W Berlingo M przestrzeń ładunkowa ma 2,7 metra długości, a bagażnik połknie do 775 litrów - to aż o 100 litrów więcej, niż w poprzednim modelu.

REKLAMA

Citroen Berlingo (Genewa 2018) Citroen Berlingo (Genewa 2018)

Większy model XL, w wersji pięcioosobowej, ma z kolei 1050 litrów pojemności bagażnika, a maksymalna długość przewożonych przedmiotów to aż 3,05 metra. Z kolei odmiana siedmioosobowa ma dwa przesuwne fotele, które można przemieszczać w szynie na długości 13 centymetrów. Tego wersja M nie ma.

REKLAMA

Citroen Berlingo (Genewa 2018) Citroen Berlingo (Genewa 2018)

Do napędu Citroena Berlingo posłużą silniki benzynowe 1,2 o mocy 110 i 130 KM oraz diesel o mocy 75, 100 lub 130 KM. W zależności od wybranej jednostki, silnik współpracować może z sześciobiegową skrzynią manualną lub ośmiostopniowym automatem.

REKLAMA

Citroen Berlingo (Genewa 2018) Citroen Berlingo (Genewa 2018)

Nie może też na pokładzie zabraknąć systemów bezpieczeństwa - tu mamy nawet tempomat adaptacyjny z układem rozpoznawania znaków - oraz łączności.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 62 400 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-4, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij