[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.8

Citroen Berlingo - nowy pod każdym względem

Citroen Berlingo to pierwszy z "trojaczków", który zadebiutował w nowej odsłonie. Prezentacja na żywo zaplanowana jest na salon samochodowy w Genewie.

Citroen Berlingo 2018 Citroen Berlingo 2018

Na salonie samochodowym w Genewie Citroen pokaże światu nową generację modelu Berlingo. To pierwszy z trzech bliźniaczych modeli, bo Peugeot Partner i Opel Combo pokażą swoje oblicza nieco później.

Dużym przełomem, jeśli chodzi o segment kombivanów, jest stylistyka Citroena Berlingo. Wreszcie samochody te przestają być nudnymi, pudełkowatymi pojazdami do przewożenia z punktu A do punktu B towarów lub pięciu osób i ich bagażu.

REKLAMA

Citroen Berlingo 2018 Citroen Berlingo 2018

Wiemy już, że wraz z nową generacją, wszystkie trzy auta będą się od siebie mocno różnić. Dotychczas były to raczej detale, jak inny znaczek czy reflektory. Na przykład Citroen Berlingo przyjął stylistykę znaną z modeli Cactus, nowego C3 oraz C3 Aircross, włącznie z "odbijaczami" AirBump w dolnej części drzwi..

Jak wspomnieliśmy wcześniej, w nowym Berlingo w zasadzie wszystko jest nowe. Trzecia generacja modelu zbudowana jest na platformie EMP2, pozwalającej na zastosowanie krótszych zwisów, czy nachylenia szyby zwiększającego widoczność.

REKLAMA

Citroen Berlingo 2018 Citroen Berlingo 2018

Nowe Berlingo umożliwi szeroką personalizację i duży wybór wersji nadwozia. Zacznijmy od długości - wariant M oznacza 4,4 metry długości nadwozia, a w wersji XL karoseria ma 4,75 metra. W tej drugiej dostępne są dwie konfiguracje wnętrza - pięcio- oraz siedmioosobowa.

W nowym Berlingo, jak na samochód osobowo-dostawczy przystało, aż roi się od schowków i patentów na przewożenie przedmiotów, włącznie z pawlaczami, podwieszanymi półkami czy dużą liczbą zamykanych skrytek - w sumie jest ich aż 28 o łącznej pojemności... 186 litrów.

REKLAMA

Citroen Berlingo 2018 Citroen Berlingo 2018

Dużym atutem będzie też możliwość uzyskania idealnie płaskiej podłogi. W Berlingo M przestrzeń ładunkowa ma 2,7 metra długości, a bagażnik połknie do 775 litrów - to aż o 100 litrów więcej, niż w poprzednim modelu.

REKLAMA

Citroen Berlingo 2018 Citroen Berlingo 2018

Większy model XL, w wersji pięcioosobowej, ma z kolei 1050 litrów pojemności bagażnika, a maksymalna długość przewożonych przedmiotów to aż 3,05 metra. Z kolei odmiana siedmioosobowa ma dwa przesuwne fotele, które można przemieszczać w szynie na długości 13 centymetrów. Tego wersja M nie ma.

REKLAMA

Citroen Berlingo 2018 Citroen Berlingo 2018

Do napędu Citroena Berlingo posłużą silniki benzynowe 1,2 o mocy 110 i 130 KM oraz diesel o mocy 75, 100 lub 130 KM. W zależności od wybranej jednostki, silnik współpracować może z sześciobiegową skrzynią manualną lub ośmiostopniowym automatem.

Nie może też na pokładzie zabraknąć systemów bezpieczeństwa - tu mamy nawet tempomat adaptacyjny z układem rozpoznawania znaków - oraz łączności.

REKLAMA

Citroen Berlingo 2018 Citroen Berlingo 2018

Więcej o nowym Citroenie Berlingo dowiemy się za niespełna miesiąc, podczas targów motoryzacyjnych w Genewie.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 62 400 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-4, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij