[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Citroën C-Aircross - koncepcyjna wersja C3 Picasso

Francuzi zaprezentowali ciekawy model koncepcyjny, który zapowiadać ma produkcyjną wersję popularnego Citroena C3 Picasso. Czym wyróżnią się ten prototyp?

Citroën C-Aircross Citroën C-Aircross

Citroen C3 Picasso to dość popularny model francuskiej marki. Najnowsza jego generacja powinna zostać pokazana w najbliższych miesiącach. Wiadomo jedynie, że samochód jak sama nazwa wskazuje, będzie zbudowany w oparciu o całkiem nowego Citroena C3. Tym razem samochód jednak nie będzie miejskim vanem, a przyjmie kształty crossovera. Na razie producent nie mówi więcej o nadchodzącym modelu, ale w zamian prezentuje nam efektowny prototyp - C-Aircross.

Znalazły się tutaj wszystkie rozwiązania, za które doceniamy obecne modele Citroena. Są to przede wszystkim rozdzielone przednie reflektory - osobno zamontowano światła do jazdy dziennej, a osobno światła drogowe i mijania - widzimy także osłony Air Bump oraz pionowo zamontowany tablet na środku deski rozdzielczej. Tutaj jednak każdy z tych elementów jest nieco przestylizowany, ale można się spodziewać, że nowe C3 Picasso będzie mieszanką designu modelu C3 z "nadmuchanymi" kształtami C4 Cactusa.

W modelu koncepcyjnym zrezygnowano ze słupka B, co poza stylistycznym majstersztykiem jest także ukłonem w stronę praktyczności - do kabiny bajecznie łatwo będzie się wsiadało. Czy takie rozwiązanie trafi do seryjnego modelu? Technicznie jest to możliwe, ale obawiamy się że Citroen nie wykorzysta tego w obawie przed wzrostem ceny tego samochodu. Jest szansa jednak, że samochód wzorem prototypu, w którym widzimy 12-calowy tablet, otrzyma podobnej wielkości wyświetlacz oraz opcjonalnie - tak jak w koncepcie - duży wyświetlacz przezierny head-up.

REKLAMA
Citroën C-Aircross

Co pod maską? Spodziewamy się, że znajdziemy tam znane dobrze trzycylindrowe silnik 1.2 PureTech o mocy do 130 KM, a także wysokoprężną jednostkę napędową 1.6 eHDi. Z pewnością w opcji nie zabraknie także systemu Grip Control, czyli elektronicznie symulowanego mechanizmu różnicowego przedniej osi, który rozdziela moment obrotowy między koła w przypadku jazdy drogą o zmiennej przyczepności.

Z pewnością samochód zostanie zaprezentowany na salonie samochodowym w Genewie, a jego produkcyjna wersja zostanie pokazana pod koniec roku lub z początkiem 2018 roku.  


zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 53 450 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij