Citroen C-Elysee miał zdobywać klientów, którzy chcą mieć duże auto za stosunkowo niewielkie pieniądze – takie było pierwotne założenie. Teraz jednak do gry wchodzi Sebastien Loeb, mistrz kierownicy, który w rajdach zdobył wszystko (i nie zanosi się na to, żeby ktoś szybko dogonił go w klasyfikacji na najlepszego kierowcę wszech czasów).
W 2014 r. Loeb będzie startował w serii wyścigów WTCC, czyli samochodów turystycznych. Również dla Citroena będzie to pierwszy sezon w tej serii. Kierowcy będą się ścigać na torach m.in. w Ameryce Południowej, Maroku, Chinach i Rosji.
Loeb będzie miał w swoich rękach 380-konną maszynę (o maksymalnym momencie obrotowym 400 Nm) napędzaną przez 1,6-litrowy silnik, który używany był również w modelu DS3 WRC. Waga auta to 1100 kg (wraz z kierowcą).
amis