Citroen C-Zero – klon i-Mieva

Citroen C-Zero
Citroen C-Zero
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 43 250 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Mało kto wie, ale Citroen jest jednym z liderów wśród producentów pojazdów elektrycznych. Do tej pory Francuzi sprzedali ponad 5500 w pełni elektrycznych Berlingo First Electrique, stworzonych wspólnie z firmą Venturi. 

Teraz, dzięki współpracy z Mitsubishi, marka z szewronem w herbie oferować będzie klona elektrycznego i-Mieva. Auto ma być wyposażone w 64-konny silnik elektryczny, współpracujący z jednostopniową przekładnią redukcyjną i przekazujący swój napęd na tylne koła.

Silnik jest zasilany akumulatorami litowo-jonowymi najnowszej generacji zlokalizowanymi w środkowej części pojazdu. Ich ładowanie jest bardzo łatwe: wystarczy podłączyć przewód zasilający do gniazdka 220 V. Pełne doładowanie wymaga 6 godzin. Istnieje również możliwość szybkiego doładowania do 80% w ciągu zaledwie 30 minut przy użyciu gniazdka trójfazowego (400V).

Samochód oferuje 4 pełnowymiarowe siedzenia oraz bagażnik o pojemności 166 litrów. W ramach jego wyposażenia znajdują się m.in. wspomaganie układu kierowniczego, ABS, ASR, ESP, elektryczne szyby, 6 poduszek powietrznych, czy też klimatyzacja.

Elektryczny Citroen ma zasięg do 130 km, może poruszać się maksymalną prędkością 130 km/h, a do 100 km/h przyspiesza w ciągu około 15 sekund.

Citroen C-ZERO trafi do sprzedaży w Europie w czwartym kwartale 2010 roku. O tym, jak jeździ brat bliźniak francuskiego auta, czyli Mitsubishi i-MiEV - poczytasz tutaj.

 

REKLAMA
Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA