Citroen C3 WRC - pogromca "oesów"

Już w przyszłym tygodniu będziemy mogli zobaczyć na żywo najnowszą broń Citroen Racing w rajdowych mistrzostwach świata. Model C3 WRC najpierw zadebiutuje w Paryżu, a potem pojawi się na odcinkach rajdowych.

Sportowy oddział Citroena pokazał w sieci pierwsze zdjęcia swojej nowej rajdówki. Auto jest już bliskie wersji produkcyjnej, która pojawi się po raz pierwszy na trasach rajdowych na początku przyszłego roku. Pierwszym sprawdzianem dla modelu C3 WRC będzie rajd Monte Carlo.

REKLAMA

Samochód powstał na bazie nowego modelu C3, który w stosunku do poprzednika ma dłuższą o 55 mm płytę podłogową oraz lepszą aerodynamikę nadwozia. Inżynierowie francuskiej marki stworzyli na bazie wersji drogowej pełnoprawny samochód rajdowy. Auto zostało dość mocno poszerzone, dołożono spojlery i nakładki. Auto spełnia w stu procentach nowe regulacje wprowadzone do klasy WRC. Zwężka na turbosprężarce zwiększyła się z 33 do 36 mm, a nowa turbina pozwala wydobyć z silnika 1,6 maksymalną moc o wartości 380 KM.

Nowy Citroen C3 WRC jest również lżejszy. W porównaniu z samochodami startującymi obecnie w tej klasie, inżynierowie odchudzili go o 25 kg. Jego wymiary to 4,15 m długości oraz 1,9 m szerokości. Nad napędem czuwa elektroniczny dyferencjał.

Francuska marka jest jednym z najbardziej utytułowanych zespołów w historii rajdów. Na koncie ma już 96 zwycięstw w klasie WRC, a więc przed modelem C3 stoją duże oczekiwania. Auto będzie musiało stawić czoła Toyocie Yaris przygotowanej przez zespół Toyota GAZOO Racing.

 

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA