[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ

Citroen C3 WRC - pogromca "oesów"

Już w przyszłym tygodniu będziemy mogli zobaczyć na żywo najnowszą broń Citroen Racing w rajdowych mistrzostwach świata. Model C3 WRC najpierw zadebiutuje w Paryżu, a potem pojawi się na odcinkach rajdowych.

Sportowy oddział Citroena pokazał w sieci pierwsze zdjęcia swojej nowej rajdówki. Auto jest już bliskie wersji produkcyjnej, która pojawi się po raz pierwszy na trasach rajdowych na początku przyszłego roku. Pierwszym sprawdzianem dla modelu C3 WRC będzie rajd Monte Carlo.

Samochód powstał na bazie nowego modelu C3, który w stosunku do poprzednika ma dłuższą o 55 mm płytę podłogową oraz lepszą aerodynamikę nadwozia. Inżynierowie francuskiej marki stworzyli na bazie wersji drogowej pełnoprawny samochód rajdowy. Auto zostało dość mocno poszerzone, dołożono spojlery i nakładki. Auto spełnia w stu procentach nowe regulacje wprowadzone do klasy WRC. Zwężka na turbosprężarce zwiększyła się z 33 do 36 mm, a nowa turbina pozwala wydobyć z silnika 1,6 maksymalną moc o wartości 380 KM.

Nowy Citroen C3 WRC jest również lżejszy. W porównaniu z samochodami startującymi obecnie w tej klasie, inżynierowie odchudzili go o 25 kg. Jego wymiary to 4,15 m długości oraz 1,9 m szerokości. Nad napędem czuwa elektroniczny dyferencjał.

Francuska marka jest jednym z najbardziej utytułowanych zespołów w historii rajdów. Na koncie ma już 96 zwycięstw w klasie WRC, a więc przed modelem C3 stoją duże oczekiwania. Auto będzie musiało stawić czoła Toyocie Yaris przygotowanej przez zespół Toyota GAZOO Racing.

 

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 44 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij