REKLAMA

Citroen C3 – styl nietuzinkowy

W segmencie aut miejskich nie ma drugiego takiego samochodu. Odważna stylistyka idzie w parze z dużą ilością możliwości personalizacji i paletą sprawdzonych silników.

Awangardowa stylistyka od zawsze charakteryzowała samochody Citroena. Teraz do grona modeli obok których nie da się przejść obojętnie dołączył nowy C3. Trzecia generacja w swoim wyglądzie ma wszystkie cechy współczesnych aut z Paryża.

Z przodu samochód wyróżniają "piętrowe" reflektory. Te wyżej to wykonane z diod LED światła dzienne, a te niżej do główne lampy. Takie rozwiązanie sprawia, że trzecia generacja C3 ma niepodrabialny charakter. Z tyłu klosze lamp zostały zaprojektowane według najnowszych trendów - są jakby zawieszone w trójwymiarowej przestrzeni.

                  

Citroen C3
Citroen C3

Czterometrowe nadwozie, wysoko poprowadzona pokrywa silnika oraz osłony nadkoli wykonane z tworzywa sprawiają, że C3 mógłby aspirować do segmentu crossoverów. A wrażenie to potęgują nakładki na drzwiach, tzw. Airbump, które znamy z większego brata, Citroena C4 Cactus. Nadwozie miejskiego Citroena można zamówić w jednym z 36 zestawień kolorystycznych.

Nowe C3 to także pełnoprawny przedstawiciel highendowych rozwiązań technicznych. Francuski "mieszczuch" jako jedyny model na rynku posiada ConnectedCam - to wbudowana kamera o 120-stopniowym kącie widzenia obsługująca standard Full HD o rozdzielczości 2 mln pikseli. Filmuje ona to, co dzieje się przed autem. Jeśli samochód będzie brał udział w zdarzeniu drogowym kamera automatycznie zapisze obraz na 16-gigabajtowym dysku. W razie potrzeby będzie można odtworzyć 90-sekundowy film (30 s przed i 60 s po zderzeniu).

Za pośrednictwem ConnectedCam można także zamieszczać zdjęcia lub 20-sekundowe filmiki i wysyłać do różnych mediów społecznościowych.

Trzecia generacja C3 to także synonim dobrze skrojonego wnętrza – awangardowo zaprojektowana przestronna, porządnie wyciszona kabina, wygodne, oryginalnie wyglądające fotele i ciekawa kolorystyka wnętrza sprawia, że do auta wraca się z przyjemnością. Klasyczne zegary są dobrze czytelne, a obsługa pokładowych instrumentów nie sprawia żadnych trudności.

                     
Citroen C3
Citroen C3

Do napędu miejskiego Citroena wykorzystano sprawdzone jednostki napędowe. C3 można zamówić z jednym z trzech silników benzynowych - 1.0 (68 KM, 1.2 (82 KM) lub 1,2 (110 KM) oraz wysokoprężnym 1.6 BlueHDi w wersji 75 lub 100 KM.

Na pokładzie kierowcę mogą wspomagać takie systemy jak m.in. nawigacja z funkcją informowania o natężeniu ruchu w czasie rzeczywistym czy system kontrolujący martwe pole oraz ostrzegający o niezamierzonym opuszczeniu pasa ruchu

Wiele dobrego o nowym C3 napisano w teście wersji Puretech 110 S&S. Według redaktora Auto Motor i Sport bez problemu spełnia wymagania stawiane przed małym samochodem. Jest zwrotny, wygodny i ciekawie wygląda. Trzycylindrowy benzynowy silnik turbo bardzo dobrze do niego pasuje. Zapewnia wystarczające osiągi przy akceptowalnym zużyciu paliwa.

Ceny C3 startują od 39 900 złotych.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA