Citroen C4 Cactus - więcej komfortu

Citroen C4 Cactus przeszedł solidny face lifting. Po trzech latach produkcji auto staje się dojrzalsze i bardziej komfortowe.

Citroen C4 Cactus
Citroen C4 Cactus

Premiera Citroena C4 Cactus była dla wielu zaskoczeniem. Auto o odważnej stylistyce i rozsądnej cenie zostało ciepło przyjęte na rynku, a design był później kontynuowany w innych modelach. Teraz nadeszła pora na lekkie odświeżenie.

REKLAMA

Face lifting, jaki zaserwował nam Citroen, jest całkiem szeroki, bo auto już na pierwszy rzut oka wygląda na całkiem nowy model, nie mówiąc już o tym, co w środku, włącznie z... hydraulicznym zawieszeniem.

REKLAMA

REKLAMA

Citroen C4 Cactus
Citroen C4 Cactus

Zacznijmy od nadwozia. C4 Cactus ma zdecydowanie bardziej elegancki wygląd. Dobrze wyglądają gładkie i szersze klosze tylnych lamp. Z przodu tradycyjnie wiele się dzieje. Pojawiła się listwa łącząca reflektory, a zderzak ma zmieniony kształt.

REKLAMA

Citroen C4 Cactus
Citroen C4 Cactus

W miejsce potężnych bocznych paneli Airbump styliści zaproponowali zmianę. Element ten powędrował nisko, aż do dolnej krawędzi drzwi, zostawiając połacie gładkiej blachy. Efekt zmian podkreślają oczywiście nowe wzory felg i bogatsza oferta personalizacji tak na zewnątrz, jak i w kabinie.

W wyposażeniu znajdzie się m.in. nowy system informacyjno-rozrywkowy z ekranem dotykowym o przekątnej 7 cali i usługami TomTom Traffic. Łącznie dostępnych będzie 12 systemów bezpieczeństwa i asystujących, w tym  monitorowanie pasa ruchu, automatyczny system hamowania czy układ Grip Control.

REKLAMA

REKLAMA

Citroen C4 Cactus
Citroen C4 Cactus

Jak przyzwyczaił nas przez lata Citroen, w odświeżonym Cactusie pojawi się komfortowe zawieszenie oparte na progresywnych ogranicznikach hydraulicznych Progressive Hydraulic Cushions. Zdaniem producenta to rozwiązanie sprawia, że auto dosłownie płynie po nierównościach dróg.

REKLAMA

Citroen C4 Cactus
Citroen C4 Cactus

Komfort jazdy zostanie poprawiony również dzięki nowym przednim fotelom Advanced Comfort z grubszą pianką oraz lepszemu wyciszeniu kabiny.

Odświeżony C4 Cactus trafi do salonów w pierwszych miesiącach 2018 roku, wtedy też poznamy pełną ofertę cenową. Prawdopodobnie nic nie zmieni się w gamie silników, ale to potwierdzimy bliżej premiery.

REKLAMA

REKLAMA