Citroën C4 – pierwsze, oficjalne zdjęcia

Citroen, C4, Paryż 2010
Nowy Citroën C4
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 87 800 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nowe C4 stanie do walki z takimi bestsellerami jak VW Golf, Skoda Octavia, Ford Focus czy Toyota Auris. Stylistycznie produkcyjna wersja jest zbliżona do konceptu DS High Rider pokazanego na Salonie w Genewie. Oba auta mają taki sam przód, zmiany można dostrzec dopiero począwszy od słupka A i wynikają one głównie z faktu, że wspomniany koncept jest pojazdem trzydrzwiowym, a C4 ma ich pięć.

Również wnętrze C4 jest bliźniaczo podobne do tego zaprezentowanego w DS High Rider i nawiązuje do kabiny większego modelu - C5. Dostrzec można za to sporo różnic w porównaniu z obecną generacją modelu, począwszy od "normalnej" kierownicy, która kręci się cała, a nie tylko sam jej zewnętrzny pierścień, czy zegarów, które "znormalniały", wróciły za kierownicę i nie mają juz formy wyświetlacza LCD.

Nowe C4 odrobinę urosło. Jest o 55 mm dłuższe od obecnego (ma 4330 mm), 17 mm szersze (1790 mm) i o 32 mm wyższe (1490 mm). Również pojemność bagażnika zwiększyła się o 88 litrów i wynosi obecnie 408 litrów.

Citroën nie podał jeszcze oficjalnych informacji na temat jednostek napędowych, jakie trafią do oferty, ale pewnie oprócz mieszanki silników benzynowych i diesli, jaką można znaleźć w obecnej ofercie, spodziewać się można układu hybrydowego opartego na dieslowskim silniku HDi .

Z nowinek jakich można się spodziewać w nowym modelu warto wspomnieć o fotelach z funkcją masażu, gniazdku elektrycznym 230 V i asystencie parkowania.

Nowe C4 ma trafić do sprzedaży po jesiennej premierze na Salonie w Paryżu. 

Zobacz także:
REKLAMA