REKLAMA

Citroen C4 – teraz jako elektryczny SUV coupe

Oficjalna premiera Citroena C4 zaplanowana jest na 30 czerwca, ale mamy już pierwsze informacje oraz kilka zdjęć nowej generacji modelu.

Citroen C4 2020 Materiały prasowe
Citroen C4 2020

Zacznijmy od tego, co było wiadomo już wcześniej – Citroen C4 z kompaktowego hatchbacka przeobraził się w SUV-a coupe. Ten rodzaj nadwozia zyskuje ostatnio na popularności, więc trudno się dziwić takiemu posunięciu.

Druga rzecz to fakt, że nowy Citroen C4 zastępuje w ofercie zarówno nieobecnego już Citroena C4 hatchback oraz Citroena C4 Cactus, który nie nacieszył się długo obecnością na rynku. Tak czy inaczej oto jest – nowy Citroen C4 oraz jego elektryczny wariant e-C4.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Citroen C4 – nadwozie

Na pierwszych zdjęciach, które pojawiły się w sieci, widać bardzo oryginalnie stylizowany samochód o sylwetce SUV-a coupe, z nisko opadającą linią dachu. Ale nie to jest najciekawsze. Wystarczy bowiem spojrzeć na to, co styliści proponują w kwestii oświetlenia zewnętrznego.

Z przodu w oczy rzucają się duże, płasko przeszklone powierzchnie reflektorów o nieregularnym kształcie, uzupełnione cienkimi, wcinającymi się pod maskę listwami diodowych świateł do jazdy dziennej. Pomiędzy nimi natomiast mamy do czynienia z całkiem „normalnym”, żeby nie powiedzieć nudnym, fragmentem samochodu – gdyby zasłonić lampy, auto byłoby wręcz nijakie.

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Wcale nie mniej ciekawie jest z tyłu, a klosze lamp mają jeszcze bardziej osobliwy design. Dolna część znów, wyglądałby całkiem klasycznie, gdyby nie fakt, że doczepiono do niej część górną – węższą i przyklejoną do czegoś w kształcie spoilera.

REKLAMA

Citroen C4 – wnętrze

Dostępne jedno zdjęcie kabiny pokazuje dość futurystycznie stylizowane wnętrze o prostych, czystych kształtach. Minimalistyczne podejście ograniczyło liczbę przycisków i pokręteł, brak jest klasycznej dźwigni zmiany biegów, a większością funkcji zarządza się z poziomu dotykowego ekranu.

Citroen zapowiada wysoki poziom komfortu. Poza zawieszeniem, wykorzystującym rozwiązanie z modelu C5 Aircross, pojawią się fotele w wersji Advanced Comfort o specjalnej konstrukcji.

Citroen C4 – napęd

Na razie informacji o napędzie jest jak na lekarstwo, bo oficjalna premiera dopiero za dwa tygodnie. Wiemy natomiast, że Citroen C4 otrzyma w pełni elektryczny wariant e-C4 oraz wersje z silnikami benzynowymi i Diesla.

W kwestii napędu elektrycznego możemy spodziewać się zapożyczenia z Peugeota e-2008. Będzie to zatem 136-konna jednostka, czerpiąca energię z akumulatora o pojemności ok. 50 kWh, pozwalając pokonać nieco ponad 300 km na jednym ładowaniu.

Z silników spalinowych będzie to natomiast 1,2 PureTech w różnych wariantach mocy oraz diesel 1,5 BlueHDI, również w kilku wersjach mocy.

Teraz pozostaje nam zaczekać na oficjalne odsłonięcie nowego Citroena C4, co nastąpi 30 czerwca – lub wcześniej, zważywszy na przedpremierowy wyciek informacji. Tak czy inaczej nastąpi to niebawem. Sprzedaż Citroena C4 ruszyć ma natomiast jeszcze w tym roku.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA