Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Citroen C5 na leśne dukty

Nazywa się CrossTourer, Citroen C5 CrossTourer, i będzie kolejnym przedstawicielem podsegmentu aut do jazdy po leśnych czy polnych ścieżkach. Czy wzorem crossoverów szykuje nam się eksplozja kolejnego segmentu rynkowego?

Volkswagen Passat Alltrack, Opel Insignia Country Tourer czy Skoda Octavia Scout to tylko kilka przykładów na to, że producenci szukają nisz, którymi mogliby zdobyć dodatkowych klientów. Czy uterenowione wersje aut klasy średniej mają rację bytu? W trudniejszy teren i tak się nimi nie zapuścisz, a po lasach czy polach teoretycznie można by poruszać się standardowymi odmianami tych modeli.

 

Citroen poszedł jednak śladem swoich konkurentów i przygotował C5 kombi w wersji CrossTourer. Model ten będzie się przede wszystkim wyróżniał osłonami na podwozie poniżej przedniego i tylnego zderzaka. Otrzymał również specjalne, 18-calowe felgi oraz chromowane obudowy lusterek.

Najbardziej przydatne w umiarkowanie trudnym terenie będzie jednak regulowane zawieszenie Hydractive III+ Citroena. Do prędkości 70 km/h, a więc także w ruchu na zwykłej drodze, prześwit może być powiększony o 15 mm. W terenie, poruszając się z prędkością do 40 km/h, możemy zwiększyć prześwit do 4 cm, zaś przy prędkości do 10 km/h - nawet do 6 cm. Zawieszenie dostosowuje ponadto poziom sztywności i amortyzacji do prędkości jazdy i stanu nawierzchni, zapewniając optymalny komfort jazdy i stabilność w każdej sytuacji.

Citroen C5 CrossTourer zaprezentowany zostanie już wkrótce, przy okazji rozpoczynających się 4 marca targów motoryzacyjnych w Genewie. Niedługo później zadebiutuje w sprzedaży, także i na polskim rynku. Ceny u naszych zachodnich sąsiadów startują od 31.950 euro.

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 105 590 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Sama C5 podoba mi się. Niemniej do tych leśnych ścieżek to przydałby się napęd na wszystkie koła. Taka Insignia czy Passat mają dodatkowy atrybut w konkurowaniu z C5.

  garfield, 2014-02-20 17:46:35
 • avatar
  zgłoś
  Nazywa się CrossTourer, C5 CrossTourer i będzie kolejnym przedstawicielem podsegmentu aut do jazdy po leśnych czy polnych ścieżkach.Zobacz artykuł
  auto motor i sport, 2014-02-19 10:23:26
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij