[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ

Citroen Cactus M Concept - Targi Frankfurt 2015

Takie auto zapewne byłoby niszą nisz na polskim rynku, ale i tak chcielibyśmy go widzieć na naszych drogach. Stworzony na bazie Cactusa koncept M to szalona wizja samochodu dla plażowiczów.

Plenerowy crossover - tak nazywa go sam Citroen. Cactus M Concept to pozbawiony dachu, tylnej oraz bocznych szyb, dobrze znany nam pojazd. Drzwi a'la Airbump wykonano z plastiku, dzięki czemu są lekkie. Przez to, że nie mają drzwi do kabiny można wskoczyć. Ułatwiają to też relingi, pokryte drewnem, których można się uchwycić.

To auto przystosowane dla surferów. Siedzenia pokryto pianką - taką samą jak w kombinezonach pływackich - a w podłodze wywiercono otwory do odpływu wody, więc w kabinie można opłukać sobie nogi. Specjalna konstrukcja dachu ułatwia surferom przewiezienie sprzętu (deski czy wakeboardu). 

Citroen przewidział też nakrycie dachu, w przypadku deszczu. Uchwyty umieszczone na relingach służą do zaczepienia płachty na dachu, która może służyć jako namiot.

Ciekawostką są innowacyjne koła Tall & Narrow o średnicy 19 cali, które dzięki zmniejszonej szerokości poprawiają zwrotność Cactusa. Pod maską zamontowano najmocniejszy w ofercie silnik PureTech 110.

To na razie tylko pojazd koncepcyjny, jednak w pełni mobilny i gotowy do wyruszenia na drogi. Niestety, prawdopodobnie to auto zostanie tylko popisem konstruktorów. W realnym świecie nie miałoby szans.

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 59 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij