Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Citroen Cactus Mehari na Frankfurt Motor Show

Citroen już się szykuje na Frankfurt Motor Show 2015. Impreza rozpoczyna się we wrześniu, a jedną z jej gwiazd będzie concept car francuskiej marki, łączący styl popularnego Cactusa z funkcjonalnością dawnego Mehari.

W latach 60. Citroen Mehari był popularnym we Francji samochodem. Prosta, lekka konstrukcja z plastikowym poszyciem, pozwalała wjechać nawet na piaskowe plaże, co sprawiało że w wakacyjnych kurortach Mehari było niemal obowiązkowym sprzętem. Dzisiaj Citroen chce wykorzystać dawną popularność tego modelu i niebawem pokaże nam wariację na temat popularnego C4 Cactusa, inspirowaną klasykiem lat 60.

Na wrześniowym Frankfurt Motor Show Francuzi zaprezentują model koncepcyjny, o którym wiemy tylko że jego styl będzie "świeży i ożywczy". Citroen nie zdradza nic więcej, ale można się spodziewać, że wzorem oryginalnego Mehari, nowy C4 Cactus będzie kabrioletem z płóciennym dachem. Miejmy nadzieję, że dzięki dobremu rodowodowi (C4 Cactus sprzedaje się zaskakująco dobrze) auto zyska większą popularność niż Citroen C3 Pluriel - dziwaczny kabriolecik marki sprzed 12 lat.

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 59 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    <p>Nowa wersja Citroena C4 Cactus zostanie pokazana we Frankfurcie. Inspiracją jest plażowe cabrio Mehari sprzed pół wieku</p><br /><br /><a href="/wydarzenia/Citroen-Cactus-Mehari-na-Frankfurt-Motor-Show,20384,1">Zobacz artykuł</a>
    auto motor i sport, 2015-08-11 11:14:52
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij