Citroen DS ma 60 lat

Citroen DS kończy 60 lat. Niegdyś jako model, dziś osobna marka Citroena DS świętuje urodziny. Imprezę otwiera nie kto inny, a Sebastien Loeb.

Citroen DS
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 43 250 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Sześćdziesiątą rocznicę powstania DS-a otworzą trzy ikony: oryginalny Citroen DS, zwycięski DS 3 WRC i mistrz rajdowy Sebestien Loeb. Wszystko odbędzie się w Monte Carlo i to nie bez powodu. Jubileusz zbiegnie się z legendarnym, 83. rajdem Monte Carlo, w którym pojedzie Loeb, a kilka dni później w rajdzie Monte Carlo Historic zobaczymy oryginalnego DS-a.

REKLAMA

Marka DS zaplanowała w tym roku szereg imprez, celebrujących 60. rocznicę. Citroen będzie świętował przy każdych większych imprezach motoryzacyjnych (Rétromobile w Paryżu, Techno-Classika w Essen, Geneva International Motor Show, targi w Szanghaju i Frankfurcie), a także na zlotach fanów marki (Belgia, Australia) i podczas największego zjazdu historycznych DS-ów Montlhéry w Paryżu, gdzie pojawi się ponad 700 pojazdów.

Jednak te wszystkie mniejsze i większe wydarzenia mają zostać przyćmione przez główną imprezę na cześć DS-a w Paryżu w dniach 19-22 maja.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA