Citroën DS3 Racing – pierwsze egzemplarze jeszcze w tym roku

Citroen, DS3, Racing
Citroen DS3 Racing
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 56 600 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Pierwsze zamówienia na DS3 Racing będzie można składać już w polskich salonach od 1. września 2010. Wersja Racing, stworzona na bazie najwyższego poziomu wykończenia Citroëna DS3 (Sport Chic) wyróżnia się dzięki elementom z włókna węglowego i specyficznym wyposażeniem zaczerpniętym ze świata sportów samochodowych. W jego skład wchodzi m.in. dyfuzor w tylnym zderzaku, poszerzone progi i nadkola z włókna węglowego.

DS3 Racing wyposażony jest w 18-calowe obręcze kół dostępne są w dwóch kolorach, czarnym Noir Onyx w wersji z dachem w kolorze pomarańczowym lub Blanc Banquise w wersji z szarym dachem.

Również kabina poddana została specyficznym modyfikacjom. Na desce rozdzielczej, kierownicy czy daszku nad zestawem wskaźników znajdziemy wstawki w kolorze nadwozia. Logo Citroën Racing umieszczono na oparciach foteli przednich i tabliczce na okładzinie dachu.

Opracowany przez ekipę Citroën Racing silnik THP 150 o pojemności 1,6 litra ma moc powiększoną z 156 do 202 KM. Wyższy jest również jego maksymalny moment obrotowy, który zwiększony został z 240 Nm do 275 Nm. Kolejnym obiektem skupiającym uwagę konstruktorów było podwozie i układ jezdny. W wersji Racing aby zagwarantować samochodowi znakomite trzymanie się drogi, głębokiej ewolucji uległo zawieszenie: amortyzatorom nadano sportowe parametry, poszerzono o 30 mm rozstaw kół z przodu i z tyłu, a prześwit zmniejszono o 15 mm. Jeszcze bardziej precyzyjny stał się także układ kierowniczy, który dostosowano do sportowego temperamentu samochodu. Układ hamulcowy, obejmujący z przodu 4-tłoczkowe zaciski i specyficzne tarcze, przygotowany został według standardów rajdowych.

Cena limitowanej wersji DS3 zaczynać się będzie od 29 900 euro.

 

Zobacz także:
REKLAMA