Citroen DS3 oficjalnie!

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 43 250 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Auto zostanie po raz pierwszy publicznie pokazane na wrześniowym salonie samochodowym we Frankfurcie, natomiast jego sprzedaż rozpocznie się w marcu 2010 roku.

REKLAMA

DS3 zostało oparte na najnowszym modelu C3, prezentowanym dwa miesiące temu. Auto mierzy 3,95 metra długości i 1,71 metra szerokości. Pod względem wyglądu DS3 jest niemal identyczny z konceptem, który zadebiutował na marcowych targach w Genewie.

Nowy Citroen ma oferować bardzo dużą różnorodność kolorów, wyposażenia i wzorów felg. Nawet deska rozdzielcza może zostać "pomalowana" jedną z wielu dostępnych barw.

Pod maską znaleźć się mają, do wyboru, trzy benzynowe jednostki napędowe i dwa turbodiesle. Moc tych pierwszych wynosi 95, 120 oraz 150 koni mechanicznych. Natomiast auta zasilane olejem napędowym produkują 90 lub 110 koni mechanicznych i odznaczają się niskim zużyciem paliwa, o czym świadczy fakt, że emisja CO2 ma się kształtować na poziomie 99 gram na kilometr.

Jednostki napędowe mogą być łączone ze skrzyniami biegów pięcio- lub sześciobiestopniowymi, a także z przekładnią automatyczną.

Modele oznaczano jak DS, mają być oferowane obok siostrzanych aut francuskiej marki i konkurować z pojazdami segmentu Premium. W przyszłości spodziewamy się dwóch kolejnych Citroenów o nazwie DS. W 2011 roku ma zostać zaprezentowany DS4, natomiast rok później - DS5.

 

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA