REKLAMA

Citroen E-Mehari po zmianach

Citroen E-Mehari przeszedł solidny face lifting. Otrzymał nowe wnętrze oraz składany sztywny dach, wraz z szybami.

Citroen E-Mehari
Citroen E-Mehari

Francuski producent poszerza ofertę o bardziej praktyczną wersję swojego elektrycznego pojazdu rekreacyjnego, jakim jest Citroen E-Mehari. Samochód - u nas niespotykany - jest teraz przygotowany na niepogodę.

Model E-Mehari to typowo rekreacyjny samochód. Wnętrze wykonane jest z wodoodpornych materiałów, które niewiele robią sobie zarówno z deszczu, jak i mycia na mokro. Teraz jednak producent zwiększył jego praktyczność, dodając opcję sztywnego dachu oraz bocznych szyb.

REKLAMA

REKLAMA

Citroen E-Mehari
Citroen E-Mehari

W kabinie zmieniło się sporo. Nowa jest deska rozdzielcza, inspirowana modelami C3 i C4 Cactus. Zmieniono przednie fotele, które zyskały regulację wysokości i opcję Easy Entry ułatwiającą zajmowanie miejsc na tylnej kanapie.

W nowym Citroenie E-Mehari poprawiona została ochrona antykorozyjna, co jest szczególnie ważne w przypadku modelu używanego w dużej mierze w rejonach morskich plaż, gdzie słona bryza wciska się w każdy zakamarek konstrukcji.

REKLAMA

Citroen E-Mehari
Citroen E-Mehari

Do napędu Citroena E-Mehari służy elektryczny silnik, którego moment obrotowy sięga 140 Nm w roboczym zakresie obrotów lub maksymalnie 166 Nm przy 3700 obrotach na minutę. Litowo-polimerowa bateria zapewnia pojazdowi zasięg niespełna 200 kilometrów.

REKLAMA

REKLAMA

Citroen E-Mehari
Citroen E-Mehari

Po wyczerpaniu zapasu energii trzeba poświęcić około 10 godzin na szybkie ładowanie baterii lub ponad 16 godzin przy ładowaniu z gniazdka 230 V. Można zatem zaplanować albo ładowanie nocne, albo znaleźć miejsce wypoczynku z dostępem do sieci elektrycznej i uzupełnić zapas w czasie przeznaczonym na relaks.

REKLAMA

Citroen E-Mehari
Citroen E-Mehari

Cena Citroena E-Mehari w wersji z miękkim dachem to 19,5 tys. euro. Wersja z hardtopem to wydatek 20,7 tys. euro. To ceny na rynku francuskim, z uwzględnieniem 6 tys. euro rządowej dopłaty do zakupu auta elektrycznego.

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA