Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Citroen Metropolis trafi do produkcji

Citroën, Metropolis, Concept Citroën Metropolis Concept

Pierwszym krokiem w drodze do biznesowego sukcesu w Państwie Środka ma być zaprezentowanie tam zupełnie nowego modelu, nie oferowanego wcześniej nigdzie indziej i zaprojektowanego w Szanghaju - Metropolis. Po raz pierwszy pokazano go w maju jako wizję auta, które może przekonać do Citroena chińskich klientów Mercedesa czy BMW.

Produkcyjna wersja Metropolis otrzyma prawdopodobnie oznaczenie DS9, poszerzającą gamę modeli DS. Zbudowany zostanie na podwoziu modelu C6 i będzie miał 5,3 metra długości, 2 metry szerokości i 1,4 metra wysokości. Napędzany będzie zespołem hybrydowym składającym się z dwulitrowego silnika V6 o mocy 268 KM i jednostki elektrycznej o mocy 54 KM.

Data wprowadzenia modelu do produkcji nie została jeszcze podana. Nie wiadomo też, czy DS9 ma szansę na wprowadzenie do sprzedaży na rynku europejskim.

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 43 600 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Ludzieeee, przecież on jest ge-nial-ny! Taraz już rozumiem, co oznaczała dawniejsza deklaracja obecnych szefów designu Citroena, że ich samochody będą szokować. To super!Nie tylko paru pasjonatów motoryzacji, ale i większość klientów czuje gdzieś w sobie, że samochód musi też dobrze wyglądać. Może z wyjątkiem nabywców VW Phaetona, którzy chyba tylko dla wsparcia fabryki spod Wolfsburga kupują coś co... wcale nie wygląda. I mówią: "wiesz, co masz". Aż się prosi o skwitowanie: czy ty WIDZISZ, co MASZ?!!! A Citroen nie rzuca słów na wiatr. I za to znów zaczynam go lubić (w Xantii byłem kiedyś zakochany po uszy)
  ~airmatic, 2010-10-28 20:54:39
 • avatar
  zgłoś
  kozak jest, oby trafił do nas!
  esper, 2010-10-28 20:22:17
 • avatar
  zgłoś
  Wygląda rewelacyjnie bez dwóch zdań. Moim zdaniem design jest charakterystyczny teraz jak na limuzynę i mimo, że nie jest tak udziwniony jak choćby C6 to prezentuje się kapitalnie. Czemu Europa też go nie dostanie?
  ~Samuraj002, 2010-10-28 19:48:00
 • avatar
  zgłoś
  Francuski producent chce tą limuzyną zaistnieć na największym na świecie - chińskim rynku motoryzacyjnym.
  auto motor i sport, 2010-10-28 09:33:28
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij