Citroen robi przerwę w WRC

Zespół fabryczny Citroena będzie rywalizował w wyścigach WTCC, ale tylko do końca przyszłego roku. W rajdach robi przerwę i zaczyna budowę mocarnego auta rajdowego, którym Citroen chce sięgnąć po mistrzowski tytuł w sezonie 2017.

Citroen WRC
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 56 600 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Citroen chce skupić się na jednej dyscyplinie sportów motorowych. W przyszłym roku będą to wyścigi WTCC, a od sezonu 2017 już tylko WRC. Francuska marka chce zrobić sobie roczną przerwę od rajdów, podczas której skupią się na budowie porządnej "rajdówki". Nowym pojazdem chcą w sezonie 2017 powalczyć o tytuł mistrzowski.

"Nigdy nie kryliśmy się z zainteresowaniem regulaminem na 2017 rok. Cały zespół jest ekstremalnie podekscytowany nowym wyzwaniem. Podoba nam się, że samochody będą bardziej spektakularne, ale także fakt, że będziemy mogli wykorzystać silnik, rozwijany w WTCC." - mówił Yves Matton, szef Citroena.

To nie oznacza, że francuska marka całkiem zniknie z rajdowych OES-ów. Samochody Citroena będziemy mogli oglądać w mistrzostwach Junior WRC, a także w WRC-2.

Do wyścigów WTCC Citroen wystawi dwóch kierowców - Jose Maria Lopez oraz Yvan Muller. Z zespołem pożegna się mistrz - Sebastian Loeb, który zacznie przygotowywania do Rajdu Dakar wspólnie z Peugeotem. Citroen kończy przygodę z wyścigami WTCC w 2016 roku. Później marka skupi się tylko na rajdach.

Zobacz również:
REKLAMA