Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘ



OCEŃ

Citroen zaprezentował szkic nowego C6

Awangardowa limuzyna z Francji powraca na rynek. Właśnie pojawiły się pierwsze szkice prezentujące Citroena C6. Niestety przynajmniej na razie samochód nie trafi na rynek europejski.

Kilka godzin temu chiński oddział koncernu PSA zaprezentował pierwsze szkice modelu C6, który zostanie oficjalnie odsłonięty już za kilka miesięcy. Dotychczasowy Citroen C6 zakończył swój żywot w 2012 roku. Od tamtego czasu francuski koncern nie wspominał o następcy.

Model prezentowany na zdjęciu zostanie odsłonięty podczas targów motoryzacyjnych w Pekinie. Niestety nie trafi on na rynek europejski.

Auto powstanie na płycie podłogowej koncernu PSA o nazwie EMP2. Pod maską będą montowane czterocylindrowe silniki z turbodoładowaniem o pojemności 1,8 oraz 2,0. Niewykluczone, że pod maską pojawi się również układ hybrydowy. Auto nie będzie wyposażone w hydropneumatyczne zawieszenie Hydracitve 3+, ponieważ francuski koncern porzucił ten projekt kilka tygodni temu. Zamiast tego pojawi się nowe rozwiązanie. Jednak nie znamy na razie detali.

Niewykluczone, że auto zostanie odsłonięte w wersji koncepcyjnej podczas targów motoryzacyjnych w Genewie. Byłaby to jednak dziwna decyzja koncernu, skoro model nie będzie dostępny w sprzedaży na Starym Kontynencie.

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 44 050 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij