Citroen zaprezentował szkic nowego C6

Awangardowa limuzyna z Francji powraca na rynek. Właśnie pojawiły się pierwsze szkice prezentujące Citroena C6. Niestety przynajmniej na razie samochód nie trafi na rynek europejski.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 56 600 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Kilka godzin temu chiński oddział koncernu PSA zaprezentował pierwsze szkice modelu C6, który zostanie oficjalnie odsłonięty już za kilka miesięcy. Dotychczasowy Citroen C6 zakończył swój żywot w 2012 roku. Od tamtego czasu francuski koncern nie wspominał o następcy.

REKLAMA

Model prezentowany na zdjęciu zostanie odsłonięty podczas targów motoryzacyjnych w Pekinie. Niestety nie trafi on na rynek europejski.

Auto powstanie na płycie podłogowej koncernu PSA o nazwie EMP2. Pod maską będą montowane czterocylindrowe silniki z turbodoładowaniem o pojemności 1,8 oraz 2,0. Niewykluczone, że pod maską pojawi się również układ hybrydowy. Auto nie będzie wyposażone w hydropneumatyczne zawieszenie Hydracitve 3+, ponieważ francuski koncern porzucił ten projekt kilka tygodni temu. Zamiast tego pojawi się nowe rozwiązanie. Jednak nie znamy na razie detali.

Niewykluczone, że auto zostanie odsłonięte w wersji koncepcyjnej podczas targów motoryzacyjnych w Genewie. Byłaby to jednak dziwna decyzja koncernu, skoro model nie będzie dostępny w sprzedaży na Starym Kontynencie.

Zobacz także:
REKLAMA