Co dalej z Dakarem?

Rajd Dakar
Jak pustynna burza: takie jest życie Peterhansela

Trasa nowego rajdu miałaby przebiegać przez trzy kraje - Brazylię, Argentynę i Chile. Chilijski rząd oficjalnie zaproponował organizatorom Rajdu Dakar przeniesienie tej imprezy w przyszłym roku do Ameryki Południowej. Rajd byłyby przygotowany przez rządowe agencje sportowe i turystyczne, przy pełnym poparciu prezydenta Michelle Bachelet.

Oprócz Ameryki Południowej pojawiają się również inne, alternatywne lokalizacje Rajdu. Coraz częściej wymienia się Rosję, Chiny i Australię.

Jednakże organizatorzy zdecydowanie twierdzą, że nie chcą opuścić afrykańskich tras, a przyszłość Rajdu jest niezagrożona. "Zrobimy wszystko co możliwe, aby w przyszłym roku najtrudniejsza impreza w sporcie motorowym, jaką jest Rajd Dakar, została przeprowadzona" - poinformował minister sportu Francji Bernard Laporte.

Jego zdanie potwierdził szef komitetu organizacyjnego Rajdu Dakar Patrice Clerc w wywiadzie udzielonym dziennikowi sportowemu "L'Equipe". "Nie zamierzamy wycofać się z afrykańskich tras. W najbliższych dniach ekipa organizacyjna pojedzie do Afryki by rozmawiać na temat trasy. Zakładamy, że będzie ona miała od 8 do 10 tysięcy kilometrów i w większości będzie prowadziła po piaskach. Rajd ma trwać od 15 do maksymalnie 20 dni" stwierdził Clerc.

Rajd Dakar, organizowany od 1979 roku, został 4 stycznia odwołany z powodu zagrożenia terrorystycznego na terytorium Mauretanii.

Informacja prasowa

REKLAMA