Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Co wybierze Daimler?

Mercedes A Mercedes A

Mercedes rozważa budowę swojego nowego zakładu w którymś z krajów Europy Środkowej w celu obniżenia kosztów. W fabryce mają być produkowane podstawowe odmiany modeli klasy A i B.

"Nie podjęliśmy jeszcze decyzji odnośnie lokalizacji naszego nowego zakładu, ale będzie ona podjęta w pierwszej połowie bieżącego roku, tak jak wcześniej planowaliśmy" - twierdzi przedstawiciel koncernu Florian Martens.

Prawdą jest jednak, że największe szanse mają Polska (miejscowość Ujazd) i Rumunia, co potwierdził Jörg Prigl, odpowiedzialny za produkcję A- i B-klasy jeszcze w maju podczas konferencji prasowej w Berlinie.

Co ciekawe, w ostatnich dniach także rumuńskie media doniosły, że Mercedes zdecydował się na budowę fabryki w ich kraju, w miejscowości Timis. Niektóre osoby związane z Daimlerem twierdzą jednak, że pod uwagę są brane także Czechy, Węgry i Słowacja.

Zapewne o tym, na które państwo zdecyduje się Daimler przekonamy się już w czerwcu. Może będzie to jednak Polska?

Źródło: Automotive News

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 757 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-3, kombi van-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Jak donosi Automotive News, Daimler zaprzeczył doniesieniom naszej prasy (i różnych portali motoryzacyjnych), że jego nowa fabryka zostanie wybudowana w Polsce.
    auto motor i sport, 2008-05-30 11:06:05
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij