Continental doceniony w Europie i Azji

Continental

Pierwsze wiadomości przybywają z Niemiec - z wyników ankiety przeprowadzonej wśród 4000 kierowców należących do ADAC, wynika, że członkowie tego automobilklubu preferują w swoich autach opony Continental i jeden na czterech członków ADAC planuje w przyszłości zakup opon tej marki.

W podsumowaniu wyników ankiety Continental uzyskał najwyższe noty, wyprzedzając zajmujących odpowiednio drugie i trzecie miejsce producentów opon z Francji i USA.
Także pod względem stosunku jakości do ceny, czytelnicy czasopisma "ADAC Motorwelt" przyznali marce Continental pierwsze miejsce.

Continental zdobył również tegoroczną nagrodę "Oskara" - w tym przypadku - przyznawaną przez przemysł oponiarski. Podczas ceremonii otwarcia targów Reifen Essen 2010 Continental otrzymał nagrodę za nowatorski elektroniczny system optymalizacji zobowiązań finansowych umożliwiający lepszą rejestrację oraz zmianę sposobu naliczania korekt z tytułu kosztów między koncernem Continental a klientami z branży oponiarskiej. Dodatkowo udało się wyeliminować papier i procedury pocztowe, co ma korzystny wpływ na środowisko naturalne oraz finanse.

Europejski koncern docenił też Nissan - japoński producent samochodów uznał koncern Continental, za jednego z pięciu najlepszych dostawców, wręczając firmie swoją Europejską Nagrodę Jakości 2009. Continental otrzymał nagrodę dla dostawcy, któremu udało się uzyskać największy skok technologiczny i jakościowy oferowanych podzespołów w ciągu ostatniego roku.

Blisko 475 firm dostarcza części do europejskich zakładów produkcyjnych Nissana. Coroczna Europejska Nagroda Jakości przyznawana jest w trzech kategoriach: systemy pojazdu, układ napędowy i podzespoły. Continental otrzymał prestiżową nagrodę za komputer (ECU) sterujący silnikiem diesla w 1,5 - litrowym silniku wysokoprężnym montowanym w Nissanie Qashqai oraz za czujniki stukowe montowane w silnikach 1.2 i 1.4 litra w Nissanach Micra i Note.

REKLAMA
Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA