Continental pokazał nową oponę SportContact 7

Najnowsza opona Continentala, model SportContact 7, przeznaczona jest do samochodów o wysokich osiągach oraz dla kierowców, który cenią precyzyjne prowadzenie.

Continental SportContact 7 materiały prasowe
Continental SportContact 7

• Nowa opona SportContact 7 pojawi się w sprzedaży jesienią 2021 roku
• Od momentu debiutu dostępny będzie szeroki zakres rozmiarów
• Nowe technologie pozwalają czerpać jeszcze więcej przyjemności z jazdy oraz przedłużyć życie opony

REKLAMA

Opona Continental SportContact 7 przeznaczona jest do samochodów sportowych (segment ultra-high performance) i będzie dostępna już od jesieni 2021 r. w rozmiarach od 19 do 23 cali. Opona wyróżnią się zapewniającą bezpieczeństwo wysoką przyczepnością połączoną ze zwiększoną trwałością. Podczas jazdy po torze wyścigowym zapewnia o 10 % większy przebieg, a na mokrej nawierzchni droga hamowania została skrócona o 8 proc. w porównaniu do poprzednika. Podczas projektowania najnowszej generacji opony SportContact Continental skupił się na poprawie przyjemności z jazdy oraz bezpieczeństwa prowadzenia.

Continental SportContact 7 materiały prasowe
Continental SportContact 7

Continental SportContact 7 przeznaczony jest do samochodów ze sportowymi aspiracjami oraz supersamochodów. Świetnie sprawdza w typowo sportowych maszynach Lamborghini i McLarena, w Alfie Romeo Giulia Quadrifoglio, modelach Audi z oznaczeniem RS, BMW ze znaczkiem M i Mercedesach AMG. Ale też w kompaktowych Fordach Focusach RS i tych mocniejszych wersjach Mini z literką S. Producent podkreśla również, że SportContact 7 dzięki swojej konstrukcji przygotowanej specjalnie dla sportowych samochodów sprawdza się również w ciężkich i mocnych samochodach z napędem elektrycznym.  

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Zobacz także:

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA