Converj do produkcji?!

Cadillac Converj
Cadillac Converj

Jeśli tylko potwierdzą się te doniesienia, to gotowe auto ma trafić do salonów za 2-3 lata. Ale najlepsze jest to, że sylwetka jego nadwozia ma mocno przypominać model studyjny, który uznany został za jedno z najładniejszych aut Detroit Auto Show 2009.  

Converj ma powstać na bazie Chevroleta Volta. Oznacza to, że jako główne źródło jego napędu używany będzie silnik elektryczny o mocy 161 koni mechanicznych i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 370 Nm.

Podobnie jak Volt, Cadillac między przednimi kołami ma mieć drugą jednostkę napędową - benzynową o pojemności 1.4 litra - działającą jak prądnica, ładująca akumulatory. Dzięki temu, zasięg auta, wynoszący jedynie 40 mil, może zdecydowanie wzrosnąć.

Jako że Converj ma być dużym sportowym coupe, istnieją liczne spekulacje, że otrzyma szereg modyfikacji, nadających mu bardziej sportowego charakteru.

General Motors na opracowanie elektrycznego napędu Chevroleta Volta wydał około 1 miliarda dolarów, dlatego im więcej aut będzie wykorzystywać jego rozwiązania, tym szybciej zwrócą się poniesione koszty.

 

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA