Coraz tańsze tankowanie

Dystrybutor z paliwem shutterstock.com

W tym tygodniu, wg regularnych notowań cen paliw w Polsce prowadzonych przez e-petrol.pl, za litr benzyny "95" płacimy przeciętnie 3,58 zł, czyli o 11 gr. mniej niż przed tygodniem. Olej napędowy kosztuje przeciętnie 3,59 zł/l - potaniał o 13 gr. Kolejny ruch w dół wykonały też ceny autogazu, przeciętnie za to paliwo na stacjach w Polsce płacimy teraz 2,07 zł/l.

Przyzwyczailiśmy się w ostatnich tygodniach do tego, że ceny spadają regularnie we wszystkich regionach, tak było i w tym tygodniu - we wszystkich województwach ceny są niższe niż przed tygodniem. Największy ruch jednocześnie dla benzyny i oleju miał miejsce w łódzkim, wielkopolskim i pomorskim.

W środę spotkanie OPEC, czyli kartelu dostarczającego około 40 proc. światowych zasobów ropy naftowej na rynek. Jak piszemy od jakiegoś czasu, organizacja najpewniej zdecyduje się na kolejne cięcie wydobycia, by powstrzymać spadające od kilku miesięcy ceny surowca i paliw. Ta decyzja powinna przełożyć się na stabilizację cen ropy naftowej na przełomie tego i przyszłego roku. Dla polskich kierowców nawet zmniejszenie produkcji przez OPEC nie oznacza jednak na razie żadnej większej zmiany sytuacji na stacjach paliw.

Źródło: e-petrol.pl

 

Zobacz również:
REKLAMA