Córka Paula Walkera pozywa Porsche

Szesnastoletnia Meadow Rain Walker pozwała markę Porsche, jakoby Carrera GT, w której jechał Paul nie nadawała się do jazdy po drogach publicznych.

Paul Walker
fot. worldcarfans.com
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 260 000 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

W listopadzie 2013 roku znany aktor Paul Walker zginął w wypadku samochodowym. Jechał jako pasażer w ultra szybkim Porsche Carrera GT. Kierowcą był jego kolega - Roger Rodas, który został uznany winnym tragicznego wypadku.

REKLAMA

Córka Walkera nie zgadza się z tym wyrokiem, jej zdaniem to Porsche jest winnym zdarzenia. O co chodzi? Według oświadczenia Jeffa Milama, adwokata panny Meadow Rain Walker, Porsche Carrera GT "jest autem niebezpiecznym i nie powinno wyjeżdżać na ulice". W 18-stronnicowym pozwie czytamy, że to "auto nie posiadało odpowiedniego wyposażenia, jakie można znaleźć w nowoczesnych modelach (także w Porsche), które mogłoby zapobiec wypadkowi albo podnieść szanse przeżycia".

Ze śledztwa, które przeprowadzono zaraz po wypadku dowiadujemy się, że kierowca jechał 93 mph (150 km/h) w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 45 mph (72 km/h). Inżynierowie Porsche odkryli, że auto poruszało się na 9-letnich oponach, a stan pojazdu "odbiegał od oryginału".

Oprócz córki Walkera pozew przeciw Porsche złożyła też żona zmarłego kierowcy - Kristine Rodas. Zarzuca marce ze Stuttgartu, że zawieszenie montowane w Carrerze GT było felerne.

Zobacz również:
REKLAMA