Corvette ZR1 - królowa mocy

Chevrolet zaprezentował w końcu długo wyczekiwany model Corvette ZR1. Lepszy i mocniejszy niż kiedykolwiek wcześniej!

Corvette ZR1
Corvette ZR1

Amerykanie pokazali najszybszą i najmocniejszą wersję Corvette, jaka kiedykolwiek powstała. Model ZR1, bo o nim tu mowa, napędzany jest doładowanym silnikiem V8 o pojemności 6,2 litra.

REKLAMA

Jednostka LT5 generuje moc 755 koni mechanicznych przy 6300 obr./min i moment obrotowy na poziomie 968 Nm, osiąganym przy 4400 obr./min. Całość współpracuje z 7-stopniową manualną skrzynią biegów lub opcjonalnym 8-stopniowym automatem.

REKLAMA

REKLAMA

Corvette ZR1
Corvette ZR1

Nie mamy jeszcze oficjalnych danych na temat osiągów, ale z pewnością przyspieszenie takiej mocnej maszynerii zapiera dech w piersiach. Znana jest za to maksymalna prędkość, która sięga 337 km/h.

Inżynierowie duży nacisk położyli, nomen omen, na aerodynamikę, która doskonale radzi sobie w wytwarzaniem odpowiedniego docisku przy dużych prędkościach. Co ciekawe, Corvette ZR1 wytwarza nawet o 70 proc. większą siłę docisku niż podstawowa wersja Corvette Z06.

REKLAMA

Corvette ZR1
Corvette ZR1

Dostępne będą dwa warianty, z czego pierwszy pozwala na uzyskiwanie wyższej prędkości (Low Wing), a drugi, ZTK Performance Package, większego docisku (High Wing). Elementy aerodynamiczne, jak przedni splitter czy potężne skrzydło z tyłu, zapewniają dodatkowych 430 kg docisku.

W pakiecie ZTK Performance, nastawionym na doskonałe prowadzenie na torze, klient dostanie ponadto komplet wyczynowych opon Michelin Pilot Sport Cup 2, zmienione zawieszenie, system Magnetic Ride Control i bardziej bezpośredni układ kierowniczy.

REKLAMA

REKLAMA

Corvette ZR1
Corvette ZR1

Gdyby komuś było mało, drapieżny wygląd Corvette ZR1 można podrasować pakietem stylistycznym o nazwie Sebring Orange Design. Auto wyróżnia się pomarańczowym nadwoziem i zaciskami hamulców w tym samym kolorze.

REKLAMA

Corvette ZR1
Corvette ZR1

W kabinie ma być luksusowo, w tym skóra Nappa na fotelach mających opcję wentylacji i podgrzewania, nagłośnienie Bose czy układ do pomiarów czasów okrążeń na torze.

Cen jeszcze nie znamy. Auto pojawi się w ofercie na wiosnę 2018 roku.

REKLAMA

REKLAMA