[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Corvette ZR1 - królowa mocy

Chevrolet zaprezentował w końcu długo wyczekiwany model Corvette ZR1. Lepszy i mocniejszy niż kiedykolwiek wcześniej!

Corvette ZR1 Corvette ZR1

Amerykanie pokazali najszybszą i najmocniejszą wersję Corvette, jaka kiedykolwiek powstała. Model ZR1, bo o nim tu mowa, napędzany jest doładowanym silnikiem V8 o pojemności 6,2 litra.

Jednostka LT5 generuje moc 755 koni mechanicznych przy 6300 obr./min i moment obrotowy na poziomie 968 Nm, osiąganym przy 4400 obr./min. Całość współpracuje z 7-stopniową manualną skrzynią biegów lub opcjonalnym 8-stopniowym automatem.

REKLAMA

REKLAMA

Corvette ZR1 Corvette ZR1

Nie mamy jeszcze oficjalnych danych na temat osiągów, ale z pewnością przyspieszenie takiej mocnej maszynerii zapiera dech w piersiach. Znana jest za to maksymalna prędkość, która sięga 337 km/h.

Inżynierowie duży nacisk położyli, nomen omen, na aerodynamikę, która doskonale radzi sobie w wytwarzaniem odpowiedniego docisku przy dużych prędkościach. Co ciekawe, Corvette ZR1 wytwarza nawet o 70 proc. większą siłę docisku niż podstawowa wersja Corvette Z06.

REKLAMA

Corvette ZR1 Corvette ZR1

Dostępne będą dwa warianty, z czego pierwszy pozwala na uzyskiwanie wyższej prędkości (Low Wing), a drugi, ZTK Performance Package, większego docisku (High Wing). Elementy aerodynamiczne, jak przedni splitter czy potężne skrzydło z tyłu, zapewniają dodatkowych 430 kg docisku.

W pakiecie ZTK Performance, nastawionym na doskonałe prowadzenie na torze, klient dostanie ponadto komplet wyczynowych opon Michelin Pilot Sport Cup 2, zmienione zawieszenie, system Magnetic Ride Control i bardziej bezpośredni układ kierowniczy.

REKLAMA

REKLAMA

Corvette ZR1 Corvette ZR1

Gdyby komuś było mało, drapieżny wygląd Corvette ZR1 można podrasować pakietem stylistycznym o nazwie Sebring Orange Design. Auto wyróżnia się pomarańczowym nadwoziem i zaciskami hamulców w tym samym kolorze.

REKLAMA

Corvette ZR1 Corvette ZR1

W kabinie ma być luksusowo, w tym skóra Nappa na fotelach mających opcję wentylacji i podgrzewania, nagłośnienie Bose czy układ do pomiarów czasów okrążeń na torze.

Cen jeszcze nie znamy. Auto pojawi się w ofercie na wiosnę 2018 roku.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij