[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ

Corvette ZR1 powraca do łask

Kilka dni temu koncern GM złożył wniosek do urzędu o zastrzeżenie znaku ZR1. Wygląda na to, że ekstremalne Corvette z tym znaczkiem powróci do łask. 

Pod koniec ubiegłego tygodnia przedstawiciele koncernu General Motors złożyli w amerykańskim urzędzie wniosek o zastrzeżenie nazwy ZR1, która będzie wykorzystywana w "pojazdach ziemnych".

Od czasu kiedy w 2014 roku pojawił się model Corvette Z06, co jakiś czas pojawiały się nowe plotki na ten temat. Kilka tygodni temu pojawiły się sugestie, że taka wersja może powrócić dopiero w przyszłej generacji Corvette, która będzie wyposażona w silnik montowany centralnie.

REKLAMA

Nazwa ZR1 (lub ZR-1) była wykorzystywana w historii Corvette kilkukrotnie. Wszystko zaczęło się od modelu C3 w 1969 roku. Po raz ostatni Corvette ZR1 pojawiło się w latach 2009-2013, kiedy produkowano auto z silnikiem LS9 wspomaganym sprężarką mechaniczną. Taki zestaw oferował 638 KM maksymalnej mocy.

Na razie nie wiemy nic więcej na temat ekstremalnej odmiany Corvette. Prawdopodobnie przyjdzie nam poczekać jeszcze kilka miesięcy zanim pierwsze fakty wyjdą na jaw.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij