Corvette z centralnie umieszczonym silnikiem

Corvette z jednostką umieszczoną centralnie ma pojawić się na targach NAIAS w 2018. Pod skorupę karoserii trafi jednostka V8.

Corvette C7 z centralnym silnikiem będzie kosztować ok. 80 tys. dolarów, a moc silnika V8 może sięgnąć 450-500 KM. Ta wersja ma być ostatnią interpretacją Corvette'y obecnego modelui. W 2019 roku na rynek wjedzie kolejna generacja, która zostanie wyposażona w nowy silnik V8 z 32 zaworami. Mało tego do 2020 roku światło dzienne ma ujrzeć produkcyjna wersja Corvette E-Ray, samochodu wyposażanego w elektryczny motor, który będzie zasilał przednie koła.

REKLAMA

Nas jednak najbardziej interesuje auto, które zadebiutuje na styczniowym salonie NAIAS. A to dlatego, że Chevrolet szykuje bardzo mocne auto. Oczywiście to na razie plotki, ale jeśli się potwierdzą to na początku przyszłego roku zobaczymy nową Corvette ZR1. Takie informacje podaje serwis Car & Driver.

Obecnie najmocniejsza wersja Corvette to Z06, wyposażona w silnik 6.2 V8 o mocy 650 KM. Auto pierwszą setkę osiąga w czasie 3 sekund. Czy ZR1 będzie charakteryzować okrągła moc 700 KM? Mamy taką nadzieję.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA