Cosworth Impreza STI CS400 – to jest hot-hatch!

Cosworth, Subaru, Impreza, STI, CS400
Cosworth Impreza STI CS400
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 138 461 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Cosworth zaprezentował w końcu zdjęcia swojej wersji Subaru Imprezy WRX STI.Warto było czekać, bo to co udało się Brytyjczykom wycisnąć z japońskiego boksera przyprawia o zawrót głowy!

2,5-litrowy silnik wersji STI inżynierowie Coswortha rozebrali na drobne części i wymienili co się dało na wytrzymalsze odpowiedniki. Zrobili to po to, by silnik wytrzymał moc, jaką osiągnięto dzięki instalacji większej turbosprężarki i nowego oprogramowania sterującego silnikiem. Ten zestaw w połączeniu ze zmodyfikowanym układem wydechowym zapewnił autu 400 KM mocy - o 100 KM więcej niż w seryjnym WRX STI. Pozwala to na rozpędzenie auta do 100 km/h w 3,7 sekundy - wynik godny sportowego supersamochodu! To 1,5 sekndy szybciej niż w seryjnym modelu.

Dla bezpieczeństwa Cosworth Impreza STI CS400 wyposażona została w nowe zawieszenie i układ hamulcowy z sześciotłoczkowymi zaciskami i tarczami o średnicy 355 mm.

W kwestii stylistyki Cosworth ograniczył się do przeprojektowania przedniego zderzaka, montażu nowego spoilera z tyłu i 18-calowych felg z lekkich stopów.

W kabinie zamontowano kubełkowe fotele Recaro, a konsola środkowa otrzymała wykończenie w błyszczącej czerni i oznaczenie Coswortha.

Limitowana do 75 egzemplarzy seria trafi do sprzedaży już w czerwcu. Niestety nie będzie sprzedawana poza Wielką Brytanią.

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA