REKLAMA

Crash test przy ponad 200 km/h - to nagranie pobudza wyobraźnię

Rozpędzone do 208 km/h auto osobowe uderza w stojący na drodze autobus. Efekt można przewidzieć, ale przyznajemy, że co innego pomyśleć, a co innego zobaczyć na własne oczy. To nagranie trzeba obejrzeć.

Test zderzeniowy przy 208 km/h fot. Youtube/Safety BRI4KA Academy
Test zderzeniowy przy 208 km/h

Polskie autostrady są bodaj najszybszymi publicznymi drogami świata, gdzie dozwolona prędkość to 140 km/h. Rzeczywistość pokazuje jednak, że jadąc te 140 km/h i tak jesteś non stop wyprzedzany przez śmigające lewym pasem auta, nierzadko zamykające licznik.

Niezależnie od tego, czy na co dzień jeździsz o wiele za szybko, czy jesteś kierowcą z wyobraźnią, to nagranie, opublikowane przez rosyjski kanał Safety BRI4KA Academy, musisz obejrzeć, bo pobudza wyobraźnię i daje do myślenia. Jak wspomnieliśmy, co innego czuć, że przy uderzeniu z prędkością 208 km/h w autobus, który właśnie wpadł w poślizg na autostradzie, raczej niewiele z ciebie zostanie, a co innego zobaczyć efekty takiego uderzenia.

REKLAMA

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

W poniższym nagraniu jest więcej ciekawych testów, jak choćby przedstawienie drogi hamowania od prędkości autostradowych z ABS-em i bez niego, ale najciekawsze "dzieje się" od około 19. minuty nagrania. Tam dochodzi do zderzenia Opla Omegi z autobusem, przy zmierzonej prędkości 208 km/h. Efekt daje do myślenia. Ale nie przedłużając, noga z gazu i zapraszamy na film:

Zobacz także:

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA