Cristiano Ronaldo testuje Bugatti Chiron

Portugalski gwiazdor może sobie pozwolić na każdy samochód świata, a ostatnio ma na celowniku najdroższy i najszybszy produkcyjny samochód – Bugatti Chiron. Francuski producent zaprosił piłkarza na ekskluzywne jazdy testowe.

Cristiano Ronaldo i Bugatti Chiron
Cristiano Ronaldo i Bugatti Chiron

Cristiano Ronaldo ma w swoim garażu wiele bardzo drogich i szybkich samochodów. Przez jego ręce przewinęły się już niezliczone egzemplarze Ferrari, Audi, BMW, Bentleya czy Porsche. Jednym z jego ostatnich nabytków jest Bugatti Veyron zakupione tuż po wygraniu przez reprezentację Portugalii Euro 2016.

REKLAMA

Francuski producent postanowił zaprosić piłkarza na jazdy testowe nowym modelem Chiron. Cristiano miał okazję przetestować ekstremalny model na własnej skórze przy asyście profesjonalnego kierowcy testowego, który pokazał piłkarzowi możliwości tej maszyny. Nie mogło się obyć bez przejazdu luksusowym samochodem przez centrum Madrytu, gdzie zarówno samochód jak i jego kierowca przyciągali uwagę gapiów.

Bugatti zebrało ponad 220 zamówień na nowy model, ale rocznie wyprodukuje zaledwie 65 egzemplarzy. Klienci, którzy trafią na koniec listy muszą się uzbroić w cierpliwość. Przypuszczamy, że Cristiano Ronaldo będzie jednym z pierwszych odbiorców modelu Chiron. Cena wynosząca 2,61 mln dolarów nie powinna być problemem, ponieważ sam kontrakt piłkarza w Realu Madryt opiewa rocznie na 33 mln dolarów. Do tego dochodzą coroczne przelewy od firmy Nike oraz pozostałych sponsorów na kwotę co najmniej 25 mln dolarów.

Bugatti Chiron to następca modelu Veyron. Supersamochód z centralnie umieszczonym silnikiem W16 o pojemności 8 litrów rozwija moc 1500 KM i maksymalny moment obrotowy 1600 Nm. Chiron rozpędza się od 0 do 100 km/h w 2,5 sekundy, a jego prędkość maksymalna jest ograniczona do 420 km/h.

Zobacz także:
REKLAMA