Cross Coupe – Volkswagen chce mieć swojego Evoque.

Volkswagen Cross Coupe
Volkswagen Cross Coupe
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 56 690 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Volkswagen za pomocą tego projektu chce pokazać jak mogłoby wyglądać połączenie czterodrzwiowego coupe i SUV-a. To taki mniejszy odpowiednik BMW X6, bliższy raczej Range Roverowi Evoque. Złośliwi śmieją się, że łączy w sobie to co najgorsze w nadwoziu typu coupe, czyli słabą widoczność i ciasne wnętrze z wadami crossovera - zwiększonym zużyciem paliwa i zaburzonymi proporcjami nadwozia.

Cross Coupe powstanie na bazie nowej platformy, którą Grupa Volkswagena obdzieli w najbliższym czasie wiele nowych modeli - od nowego Golfa, przez Audi A3 aż po Audi TT. Auto będzie mieć 4,34 m długości, 1,87 m szerokości i 1,52 m wysokości. Wymiarami wpasuje się więc między Golfa i Tiguana, choć rozstawem osi (2,63 m) przeskakuje oba.

Czterodrzwiowy crossober coupe ma mieć napęd hybrydowy składający się z turbodoładowanego silnika TSI I dwóch jednostek elektrycznych. W sumie układ ma dysponować mocą 265 KM co pozwoli na sprint do setki w czasie poniżej siedmiu sekund i rozpędzenie auta do 200 km/h. W trybie elektrycznym VW przejedzie do 40 km, a 24,2 stopnie kąta natarcia i 32,5 zejścia mają pozwalać na szaleństwa w terenie.

Auto od dziś można oglądać na targach w Tokio. Kiedy i czy w ogóle trafi do produkcji - tego Volkswagen jeszcze nie zdradza.

REKLAMA

zobacz galerię

REKLAMA