Crossover Alfy Romeo - mamy pierwsze zdjęcie

Człowiek na zdjęciu to Lorenzo Ramaciotti, legendarny projektant aut. Ralph Gilles na swoim profilu na Instagramie zamieścił tę fotografię, przedstawiającą jego w najnowszym crossoverze Alfy Romeo.

Crossover Alfa Romeo
fot. worldcarfans

Alfa Romeo już dawno wspominała, że szykuje ekspansję modeli. I dobrze, bo na rynku obecnie możemy kupić tylko przestarzałe już MiTo i Giuliettę oraz niszowe 4C. Po oficjalnej premierze Giulii, wygląda na to, że kolejnym modelem będzie crossover.

Auto, w którym siedzi Ramaciotti jest nieco wyższe od standardowego hatchbacka, a deska rozdzielcza, przypomina tę z Giulii. Nowy crossover będzie praktyczny, wynika to chociażby ze złożonej kanapy, która jest kompletnie płaska.

Już wiadomo, że nowy model będzie nieco większy niż BMW X3 i ma oferować "niezrównane osiągi". To ciekawe, ale Alfa Romeo chce stać się marką premium, oferującą szybkie i nietanie samochody. Dlatego szef Alfy Romeo w USA, Reid Bigland chwalił się, że to auto ma zdobyć tytuł najszybszego crossovera na Nurburgringu. Na tym torze w ostatnim czasie swoimi wynikami zachwycił też inny model Alfy.

Spekuluje się, że crossover ma być oparty na bazie Fiata 500L. W ofercie mają znaleźć się cztery jednostki napędowe:

  • 2.0 benzynowy turbo
  • 2.2-litrowy diesel
  • większy silnik wysokoprężny, prawdopodobnie V6
  • topowa odmiana Quadrifoglio z 2.9-litrowym silnikiem z Giulii

Planowana premiera SUV-a spod znaku Alfy Romeo odbędzie się w październiku tego roku na salonie w Paryżu. Do sprzedaży auto ma trafić na początku przyszłego roku.

REKLAMA