REKLAMA

Cupra Ateca (Genewa 2018)

O powstaniu marki Cupra, która została wydzielona ze struktur Seata, wiedzą już wszyscy zainteresowani. Dziś natomiast mamy do czynienia z oficjalnym debiutem Cupry i pierwszego modelu, jakim jest Cupra Ateca.

Cupra Ateca (Genewa 2018)
Cupra Ateca (Genewa 2018)

Zgodnie z tym, co pisaliśmy już w sierpniu zeszłego roku, Seat utworzył oddzielną, sportową markę Cupra. Znaczkiem Cupra będą sygnowane wszystkie sportowe modele marki.

Pierwszym modelem z nowym logo jest Cupra Ateca. Do jego napędu posłuży silnik 2.0 TSI o mocy 300 KM i momencie obrotowym 380 Nm, współpracujący z nową 7-stopniową skrzynią biegów DSG. Przekładnię ulepszono dla bardziej sportowego charakteru i większej płynności zmiany biegów.

Cupra Ateca może rozwinąć prędkość maksymalną 245 km/h, a na osiągnięcie 100 km/h potrzebuje zaledwie 5,4 sekundy.

REKLAMA

Cupra Ateca (Genewa 2018)
Cupra Ateca (Genewa 2018)

Cupra Ateca wyposażona jest także w system napędu na cztery koła 4Drive. System 4Drive analizuje warunki drogowe w czasie rzeczywistym, prędkość samochodu, prędkość każdego koła, pozycję kierownicy, styl jazdy lub tryb, aby szybko i stopniowo dostarczać potrzebną moc do odpowiednich kół.

Napęd 4Drive jest zoptymalizowany pod kątem współpracy ze wszystkimi trybami jazdy: normalnym, sportowym, indywidualnym, śniegowym, terenowym i oczywiście z trybem CUPRA. Po wybraniu trybu CUPRA silnik przestawia się w tryb jazdy torowej – auto staje się dynamiczniejsze, a ustawienie adaptacyjnego zawieszenia nadaje pojazdowi agresywny, sportowy charakter.

REKLAMA

Cupra Ateca (Genewa 2018)
Cupra Ateca (Genewa 2018)

Jeśli chodzi o wygląd, to obok modelu Cupra Ateca trudno będzie przejść obojętnie. Na grillu pojawiło się logo Cupra, zaś w dolnej części osłony – matowy, aluminiowy napis Cupra. Poniżej znajduje się specjalnie zaprojektowany zderzak.

Detale wykończone są w błyszczącej czerni: relingi dachowe, lusterka boczne, ramy okienne, listwy boczne, koła, przednia maskownica, przednie i tylne dyfuzory, a także spoilery, które otaczają tylne okno.

REKLAMA

Cupra Ateca (Genewa 2018)
Cupra Ateca (Genewa 2018)

Potężne czarne zaciski hamulcowe, sportowy tylny zderzak, miedziane logo CUPRA na bagażniku, cztery rury wydechowe na krawędzi tylnego dyfuzora i ekskluzywne 19-calowe obręcze kół ze stopów cynku z logo CUPRA dodają rasowego charakteru.

Auto dostępne jest w sześciu kolorach nadwozia: Energy Blue, Velvet Red, Brilliant Silver, Rodium Grey, Magic Black i Nevada White.

REKLAMA

Cupra Ateca (Genewa 2018)
Cupra Ateca (Genewa 2018)

W kabinie panele drzwiowe auta obite są Alcantarą, zaś progi drzwi ozdobione podświetlanym napisem Cupra. Fotele są również tapicerowane Alcantarą, w kolorze czarnym z szarymi szwami, z efektem nawiązującym do włókna węglowego. Szare szwy można także znaleźć na sportowej skórzanej kierownicy i gałce dźwigni zmiany biegów.

REKLAMA

Cupra Ateca (Genewa 2018)
Cupra Ateca (Genewa 2018)

Pedały wykończone są aluminium, a rama wentylacyjna klimatyzacji i centralna konsola połyskują czarnym kolorem. Logo Cupra jest również obecne na kierownicy, dywanikach podłogowych, kluczyku i ekranie dotykowym systemu multimedialnego, który wita kierowcę podczas uruchamiania silnika.

Wyposażenie Cupry Ateca w standardzie oferuje takie systemy, jak:

  • 8-calowy dotykowy ekran multimedialny,
  • kamera 360º systemu nawigacji,
  • adaptacyjne zawieszenie,
  • Kessy,
  • bezprzewodowa ładowarka.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA