REKLAMA

Cupra Ateca - pierwszy model nowej marki

O powstaniu marki Cupra, która została wydzielona ze struktur Seata, wiedzą już wszyscy zainteresowani. Dziś natomiast mamy do czynienia z oficjalnym debiutem Cupry i pierwszego modelu - Cupra Ateca.

Cupra Ateca
Cupra Ateca

Zgodnie z tym, co pisaliśmy już w sierpniu zeszłego roku, Seat utworzył oddzielną, sportową markę Cupra. Znaczkiem Cupra będą sygnowane wszystkie sportowe modele marki.

Jak podaje producent, "Cupra zawsze była najwyższą formą wyrazu sportowego stylu Seata i nadszedł czas, by Cupra zyskała własną duszę, DNA i tożsamość jako osobna marka." Dlatego też wszystkie nowe samochody Cupra będą nosiły własne logo.

Cupra - logo
Cupra - logo

Wiemy już, który model jako pierwszy wyjedzie na drogi z logotypem Cupra - będzie to Ateca, pierwszy SUV w gamie Seata. W późniejszym czasie pojawią się dwa kolejne modele, które są już podobno gotowe - Cupra Ibiza oraz Cupra Arona.

REKLAMA

Cupra Ateca
Cupra Ateca

Cupra Ateca - na pierwszy ogień

Pierwszym modelem z nowym logo będzie Cupra Ateca. Do jego napędu posłuży silnik 2.0 TSI o mocy 300 KM i momencie obrotowym 380 Nm, współpracujący z nową 7-stopniową skrzynią biegów DSG. Przekładnię ulepszono dla bardziej sportowego charakteru i większej płynności zmiany biegów.

Cupra Ateca może rozwinąć prędkość maksymalną 245 km/h, a na osiągnięcie 100 km/h potrzebuje zaledwie 5,4 sekundy.

Cupra Ateca wyposażona jest także w system napędu na cztery koła 4Drive. System 4Drive analizuje warunki drogowe w czasie rzeczywistym, prędkość samochodu, prędkość każdego koła, pozycję kierownicy, styl jazdy lub tryb, aby szybko i stopniowo dostarczać potrzebną moc do odpowiednich kół.

Napęd 4Drive jest zoptymalizowany pod kątem współpracy ze wszystkimi trybami jazdy: normalnym, sportowym, indywidualnym, śniegowym, terenowym i oczywiście z trybem CUPRA. Po wybraniu trybu CUPRA silnik przestawia się w tryb jazdy torowej – auto staje się dynamiczniejsze, a ustawienie adaptacyjnego zawieszenia nadaje pojazdowi agresywny, sportowy charakter.

REKLAMA

Cupra Ateca Materiały prasowe
Cupra Ateca

Jeśli chodzi o wygląd, to obok modelu Cupra Ateca trudno będzie przejść obojętnie. Na grillu pojawiło się logo Cupra, zaś w dolnej części osłony – matowy, aluminiowy napis Cupra. Poniżej znajduje się specjalnie zaprojektowany zderzak.

Detale wykończone są w błyszczącej czerni: relingi dachowe, lusterka boczne, ramy okienne, listwy boczne, koła, przednia maskownica, przednie i tylne dyfuzory, a także spoilery, które otaczają tylne okno.

Potężne czarne zaciski hamulcowe, sportowy tylny zderzak, miedziane logo CUPRA na bagażniku, cztery rury wydechowe na krawędzi tylnego dyfuzora i ekskluzywne 19-calowe obręcze kół ze stopów cynku z logo CUPRA dodają rasowego charakteru.

Auto dostępne jest w sześciu kolorach nadwozia: Energy Blue, Velvet Red, Brilliant Silver, Rodium Grey, Magic Black i Nevada White.

REKLAMA

Cupra Ateca
Cupra Ateca

W kabinie panele drzwiowe auta obite są Alcantarą, zaś progi drzwi ozdobione podświetlanym napisem Cupra. Fotele są również tapicerowane Alcantarą, w kolorze czarnym z szarymi szwami, z efektem nawiązującym do włókna węglowego. Szare szwy można także znaleźć na sportowej skórzanej kierownicy i gałce dźwigni zmiany biegów.

Pedały wykończone są aluminium, a rama wentylacyjna klimatyzacji i centralna konsola połyskują czarnym kolorem. Logo Cupra jest również obecne na kierownicy, dywanikach podłogowych, kluczyku i ekranie dotykowym systemu multimedialnego, który wita kierowcę podczas uruchamiania silnika.

Wyposażenie Cupry Ateca w standardzie oferuje takie systemy, jak:

  • 8-calowy dotykowy ekran multimedialny,
  • kamera 360º systemu nawigacji,
  • adaptacyjne zawieszenie,
  • Kessy,
  • bezprzewodowa ładowarka.

Kolejne modele

Markę Cupra inauguruje model Ateca, ale gotowe są już także modele Ibiza i Arona. Produkcja tych aut nie jest jednak jeszcze na chwilę obecną potwierdzona.

Więcej szczegółów odnośnie marki Cupra oraz pierwszego modelu Cupra Ateca dowiemy się  podczas salonu samochodowego w Genewie.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA